Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Уряд затвердив Порядок здійснення держнагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки

Кабінет Міністрів затвердив Порядок здійснення державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки. Відповідну постанову Уряд прийняв 13 листопада 2013 року.

Цей нормативно-правовий акт розроблено Державною інспекцією ядерного регулювання відповідно до частини другої статті 25 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», якою передбачено, що порядок здійснення державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки затверджується Урядом.

У ньому враховано концептуальні засади державної політики  щодо зменшення регуляторного тиску і запропоновано диференційований підхід до визначення періодичності та обсягу інспекційних перевірок в залежності від ступеня ризику діяльності у сфері використання ядерної енергії для людини та навколишнього середовища.

Затвердження Порядку здійснення державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки спрямоване на врегулювання процедурних питань реалізації функцій Держатомрегулювання та її територіальних органів відповідно до законів та Положення про Державну інспекцію ядерного регулювання, затвердженого Указом Президента № 403/2011 від 6 квітня 2011 року. Зокрема, це стосується основних форм державного нагляду, об’єктів нагляду,  оформлення та застосування результатів держнагляду за дотриманням вимог безпеки тощо.

Прийняття цього акта сприятиме якісному виконанню та об’єктивному оцінюванню наглядових функцій Держатомрегулювання, більш повному застосуванню державними інспекторами з ядерної та радіаційної безпеки передбачених законом повноважень, раціональному використанню людських та матеріальних ресурсів.

Урядовий порталРозсилка новин