У Раді хочуть відновити повноцінний держнагляд за системою охорони праці


У Раді хочуть відновити повноцінний держнагляд за системою охорони праці

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Під час розгляду законопроекту на засіданні Комітету зазначалося, що законопроектом № 8045 пропонується внести зміни до Закону “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, відповідно до яких заходи контролю органами державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, охорону та гігієну праці, зайнятість населення та державного гірничого нагляду здійснюватимуться у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами.

Проектом також пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України, законів “Про охорону праці” та “Про зайнятість населення”, якими встановлюється, що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативних актів про охорону праці та державний контроль за додержанням законодавства про зайнятість населення здійснюватиметься у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На думку авторів законопроекту, реалізація його положень призведе до відновлення повноцінного державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці, гігієну праці відповідно до вимог Конвенцій Міжнародної організації праці.

Комітет, в цілому підтримуючи законопроект, висловив зауваження до проекту.

На думку народних депутатів, пропозиція щодо здійснення державного нагляду за додержанням законів та інших нормативних актів про охорону праці (зміни до статті 260 КЗпП України та статті 38 Закону України «Про охорону праці») та державного контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (зміни до статті 52 Закону України «Про зайнятість населення») у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів, не узгоджується із змінами, які пропонується внести у цьому ж проекті до частини 4 статті 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», і згідно з якими заходи контролю здійснюються органами державного нагляду та контролю з додержання законодавства про працю та зайнятість населення у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами.

Крім того, Комітет експертів Міжнародної організації праці неодноразово привертав увагу до фактів порушення Україною Конвенцій МОП № 81 та № 129 і пропонував Кабінету Міністрів невідкладно внести зміни до законодавства з метою приведення їх у відповідність до вимог Конвенцій, наполягаючи на не поширенні дії Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на інспекторів праці.

Однак, зауважили члени Комітету, законопроект №8045 і надалі поширює дію Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на відносини, що виникають під час здійснення заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Комітет також рекомендує парламенту прийняти за основу проект Закону України про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо вдосконалення здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю № 8101.

Реалізація положень законопроекту має врегулювати питання здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення на підприємствах, що здійснюють свою діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Джерело: Українське право

Матеріали до теми


Технічний регламент безпеки машин: вимоги, стандарти та рекомендації
Ринковий нагляд – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам безпеки. В Україні органами ринкового нагляду є ...
Проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду на 2025 рік
Інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю) сформовано проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на ...
Пропонують посилити контроль за додержанням законодавства про працю
СПО профспілок оприлюднено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та внесення зміни ...