Типи побутових генераторів та їх потужність


Типи побутових генераторів та їх потужність

Мешканці країни через постійні атаки росіян змушені жити в умовах відключення електроенергії. Це позначається на життєзабезпеченні міст і сіл, впливає на бізнес і комфорт громадян.

За час війни багато підприємств та приватних осіб придбали генератори. Зверніть увагу, що дозволяється використання генераторів лише з дотриманням таких вимог:

  • на відкритому повітрі та території з рівним майданчиком;
  • мають бути віддалені від дерев на 2,5 м, від чагарників – 1,5 м;
  • агрегати не можна встановлювати всередині житлових, громадських, складських і виробничих будівель, зокрема на дахах, балконах, прибудовах, на шляхах до евакуаційних виходів;
  • при установці генераторів необхідно забезпечити захист, що запобігає ураженню електричним струмом людей і тварин;
  • користувачі повинні проходити навчання та інструктаж з експлуатації генератора.
  • За дотриманням правил стежитимуть інспектори благоустрою. Вони розпочнуть інформаційно-роз’яснювальну роботу серед бізнесу та населення. Про накладення штрафів чи інших картельних заходів за недотримання правил використання генераторів у затверджених рекомендаціях не йдеться.

Читайте також: Безпечна експлуатація електрогенераторів та запобігання випадкам прихованого травматизму

Типи побутових генераторів

Інверторні генератори. Їх потужність: зазвичай від 1 до 4 кВт (1000-4000 Вт). Інверторні генератори – це генератори, які виробляють чисту енергію з мінімальними коливаннями напруги, що важливо для живлення чутливих електронних пристроїв (наприклад, комп’ютерів, телевізорів, мобільних телефонів).

Їх застосування підходить для кемпінгу, дач, невеликих будинків або як резервні джерела живлення для особистої електроніки.

Поршневі (бензинові/дизельні) генератори. Потужність: від 2 до 10 кВт (2000-10000 Вт), але трапляються моделі з більшою потужністю (до 20 кВт і більше). Бензинові та дизельні генератори — це більш потужні пристрої, які можуть забезпечувати живлення для більшості побутових приладів у будинку або на будівельному майданчику.

Бензинові генератори мобільніші та підходять для короткострокового використання, в той час як дизельні — економічніші та краще підходять для тривалої роботи.

Застосування: використовуються для живлення побутових приладів, освітлення, насосів, опалювальних систем, а також у будівництві, на дачах і в разі тривалих відключень електроенергії.

Читайте також: Як безпечно користуватися електрогенератором

Газові генератори. Потужність: зазвичай від 3 до 7 кВт. Газові генератори працюють на природному газі або пропані, і їх вирізняє хороша економічність і низький рівень викидів. Вони забезпечують стабільну роботу і можуть бути підключені до газової магістралі або використовувати балони з пропаном.

Застосування: добре підходять для приватних будинків, дач і резервних джерел живлення.

Мобільні (портативні) генератори. Потужність: зазвичай від 1 до 5 кВт. Вони компактні та зручні для перенесення генератори, які зазвичай використовуються для живлення невеликих електричних приладів або для короткострокового використання в умовах обмеженої площі, наприклад, на дачі або під час відпочинку на природі.

Застосування: кемпінг, пікніки, дачні ділянки, будівельні роботи, резервне живлення для невеликої групи приладів.

Читайте також: Чи можуть «домашні» вітрогенератори стати альтернативою сонячним панелям взимку

Як розрахувати необхідну потужність генератора?

Щоб розрахувати потужність генератора, потрібно скласти потужність усіх приладів, які необхідно під’єднати одночасно, і додати деяку величину потужності на випадок пікових навантажень. Наприклад, для живлення кількох приладів у будинку можна приблизно прикинути, скільки ват вони споживають. Підсумуємо потужність кожного приладу, який планується придбати.

Додаємо 20-30% на випадок пікових навантажень (наприклад, під час запуску електродвигунів або компресорів).

Приклад: якщо ви хочете підключити холодильник (600 Вт), пральну машину (800 Вт), телевізор (200 Вт) і кілька лампочок (100 Вт), то сумарна потреба становитиме:
600 + 800 + 200 + 100 = 1700 Вт.
З урахуванням пікових навантажень, варто вибирати генератор потужністю мінімум 2000 Вт.

 

Джерело: Юридичний Вісник України


Документи спеціаліста з пожежної безпеки

Документи спеціаліста з пожежної безпеки

  • Приклади основних наказів з питань пожежної безпеки
  • Приклади інструкцій для приміщень об’єкта
  • Журнали реєстрації та обліку
  • Зразок оформлення плану евакуації на випадок пожежі

Придбати

0 (800) 219-977

E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Дбаємо про ментальне здоров’я: інспектор з психосоціальної підтримки відповіла на поширені запитання
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської, має на меті допомогти українцям усвідомити і ...
Особливості експлуатації вантажопідіймального обладнання у холодний період
Відповідно до Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, та небезпечних випадків, що можуть виникнути під час нормальної експлуатації ...