Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Триває робота над новою редакцією Закону «Про охорону праці»

З метою гармонізації національного законодавства з охорони праці до рамкової Директиви Ради ЄС розроблено проект нової редакції Закону «Про охорону праці». Робоча назва законопроекту «Про безпеку праці та здоров’я працівників», який за планами Уряду має бути прийнятий у 2020 році. Законопроект розроблено на виконання заходів, визначенних Урядом на виконання Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні щодо підготовки законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження ризикоорієнтовного підходу у сфері безпеки та гігєни праці".

Проект розроблено Мінсоцполітики  за участю  Держпраці та менеджерів проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці".

Для опрацювання законопроекту Мінсоцполітики створило робочу групу, до якої за пропозицією СПО обєднань профспілок увійшли 6 представників членських організацій ФПУ та 2 представника від СПО об'єднань профспілок

За інформацією Мінсоцполітики даний законопроект після опрацювання робочою групою буде опублікований на офіційному сайті Мінсоцполітики для громадського обговорення. Однак на сайті ФПУ цей проект вже розміщено і всі зацікавлені фахівці наших членських організацій можуть ознайомитися з ним і надавати свої пропозиції і зауваження до департаменту охорони праці апарату ФПУ.

04 липня 2019 року відбулося перше засідання робочої групи щодо розгляду і опрацювання редакції зазначеного законопроекту. За його результатами відповідальність за порушення посилили суворішими штрафами.

ДОРОЖНЯ КАРТА

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Джерело: Федерація профспілок УкраїниРозсилка новин