Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Соціальне страхування, як прояв турботи

Cтаном на 01.08.2013 року на обліку у відділенні перебуває 51165 страхувальників, в т. ч. 40242 юридичних та 10923 фізичних осіб.

Згідно статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» роботодавець, як страхувальник, зобов'язаний подавати робочому органу виконавчої дирекції Фонду відомості про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) з 1 по 25 січня за минулий календарний рік.

Розподіл видів економічної діяльності за класами професійного ризику виробництва розроблено на основі нового національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності», який набрав чинності з 1 січня 2012 року.

Для приведення видів економічної діяльності відповідно до нового класифікатора фізичним особам-підприємцям та представникам юридичних осіб необхідно звертатися до державних реєстраторів для зміни кодів видів економічної діяльності.

Відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 07.02.13 №113, дія класифікатора ДК 009:2005 продовжена до кінця поточного року.

Віднесення до класів професійного ризику виробництва, від яких залежить розмір єдиного внеску, здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на підставі відомостей про види економічної діяльності відповідно до нового класифікатора ДК 009: 2010.

У зв`язку з неподанням встановленої звітності керівник або головний бухгалтер підприємства, фізична особа-підприємець, який використовує найману працю, притягуються до адміністративної відповідальності, яка пов`язана з допущеним порушенням законодавства про страхування від нещасного випадку на виробництві (стаття 165-4 Кодексу України про адміністративне правопорушення).

Встановлення фактичного класу професійного ризику дуже важливе для страхувальника-роботодавця, особливо при відшкодуванні виплат постраждалим, коли трапляється нещасний випадок на виробництві.

Заходи із соціального захисту таких людей впроваджує у життя Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України.

 



Розсилка новин