Складання Переліку робочих місць, що підлягають атестації у закладах охорони здоров’я


Складання Переліку робочих місць, що підлягають атестації у закладах охорони здоров’я

Для складання Переліку робочих місць, що підлягають атестації, необхідно  мати під рукою штатний розпис, структуру , а також список працівників із зазначених професій і структурних підрозділів медичного закладу.

Під час складання цього Переліку має бути зазначено, на яких робочих місцях необхідно проводити санітарно – гігієнічні дослідження, а які робочі місця атестують комісійно.

Тож до Переліку робочих місць, що підлягають атестації, необхідно включити:

1. Робочі місця, на яких зайняті працівники, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно зі Списками №1 і №2. Допоміжний працівник, що працює у шкідливих умовах, скористатися правом на пільгову пенсію може лише за результатами атестації робочих місць, тобто має бути підтверджено, що він був зайнятий роботою протягом повного робочого дня (80% робочого часу) безпосередньо у несприятливих умовах.

2. Не слід забувати про робочі місця працівників, професії та посади яких передбачені розділами «Загальні професії» Списків №1 і №2 та які є у штатному розписі. Наприклад, у Списку №2 «Загальні професії» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають машиністи (кочегари) котельних (на вугіллі й сланці), у тому числі зайняті видаленням золи.

3. Робочі місця, на яких зайняті працівники, що мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці згідно із Списком виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 №1290. Наприклад, кухар, який працює біля плити, має право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до 4 календарних днів. Однак для отримання такої відпустки та визначення конкретної її тривалості, необхідно підтвердити це право за результатами атестації робочого місця кухаря після проведення санітарно-гігієнічних досліджень.

4. Робочі місця, на яких зайняті працівники, які мають право на скорочену тривалість робочого тижня згідно з Переліком №163.

5. Під час складання Переліку робочих місць, що підлягають атестації, обов’язково слід врахувати робочі місця, на яких зайняті працівники, які у своїй роботі застосовують хімічні речовини, зазначені у Переліку хімічних речовин, під час роботи з якими в профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів, затвердженому МОЗ СРСР від 04.11.1987 №4430-87

6. Для того, щоб врахувати всі робочі місця, що підлягають атестації, слід пам’ятати, що у додатку 6 до наказу Мінсоцполітики України, МОЗ України «Про впорядкування Умов Оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 №308/519 наведено Перелік робіт з важкими і шкідливими умовами праці, на яких установлюється доплата у розмірі до 12%  тарифної ставки робітникам закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення. Отже, якщо у закладі охорони здоров’я є працівники, які зайняв на зазначених роботах, атестація цих робочих місці також має бути проведена в обов’язковому порядку. 

Автор: Прес-центр Управління Держпраці у Миколаївській областіі

Джерело: mk.dsp.gov.ua