Безпека праці викладачів під час освітнього процесу є важливою та актуальною темою. Це пов’язано з тим, що викладачі проводять значну частину свого часу у навчальних приміщеннях, взаємодіючи з учнями, обладнанням та іншими ресурсами.
Ключові аспекти безпеки праці викладачів
Особливу увагу слід приділити кільком ключовим аспектам, які варто враховувати для забезпечення безпеки праці викладачів:
- переконатись, що робочі місця викладачів обладнані ергономічно, з урахуванням здоров’я хребта та інших аспектів фізичного комфорту із забезпеченням належного освітлення та вентиляції в кабінетах викладачів;
- викладачі повинні отримувати відповідну підготовку з безпеки при роботі з обладнанням та технічними засобами, призначені в установленому порядку відповідальні особи повинні регулярно перевіряти технічний стан обладнання та вчительських засобів;
- необхідно розробити та відпрацювати плани евакуації для вчителів та учнів та забезпечити належний інструктаж щодо поведінки під час пожежі, землетрусу чи інших надзвичайних ситуацій;
Посібник «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці. Актуально під час воєнного стану»
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
- потрібно забезпечити підтримку та консультування викладачам у випадках психологічного напруження і створити систему для виявлення та реагування на випадки конфліктів чи погроз у шкільному середовищі;
- регулярно проводити санітарно-гігієнічні заходи для уникнення зараження вірусами та іншими захворюваннями і забезпечити наявність засобів особистої гігієни та дотримання правил їх використання.
Слід враховувати психофізіологічні особливості учнів при плануванні занять і забезпечити належний контроль за дотриманням норм та правил безпеки учнів.
Навчання з безпеки праці
Здійснення комплексу заходів забезпечить безпеку праці викладачів та сприятиме створенню здорового та продуктивного навчального середовища. Регулярні тренінги та оновлення знань вчителів з питань безпеки також є важливим елементом забезпечення їхнього безпечного працевлаштування.
АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
Крім цього, варто дотримуватися вимог порядку проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань, аварій на виробництві, що сталися з працівниками, своєчасно надавати інформацію про нещасні випадки та попереджати випадки прихованого травматизму.
Джерело: Управління Держпраці