Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Щоб не повторилися газові трагедії

У холодну пору року значно зростає кількість жертв отруєння чадним газом, вибухів газоповітряних сумішей, джерелом яких є газові та нагрівальні прилади (печі, колонки, котли, газові балони).

Чадний газ (CO) — дуже небезпечний, оскільки він безбарвний і без запаху.

Отруєння може настати непомітно. За високої температури чадний газ згорає у кисні синім полум’ям. З повітрям може утворювати вибухові суміші. Утворюється внаслідок неповного згорання пального в автомобільних двигунах чи опалюваних приладах, які працюють на вугіллі або на інших видах природного палива.

Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у приміщеннях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям. На присутність чадного газу може вказувати наявність кіптяви, задимленості, жовтого полум’я пальників у приміщеннях.

Чадний газ, потрапляючи дихальними шляхами до крові, витісняє гемоглобін кисню, внаслідок чого настає кисневе голодування тканин.

Ознаки отруєння чадним газом: головний біль, запаморочення, шум у вухах, відчуття тиску на лоб, нудота, блювання, біль у грудях. При тяжкій формі отруєння — непритомність, судоми, порушення дихання. При великих концентраціях чадного газу смерть може настати миттєво.

При отруєнні чадним газом необхідно:

 • винести людину на свіже повітря;
 • піднести до носа ватку з нашатирним спиртом;
 • забезпечити вільне надходження повітря до легень, розстебнувши одяг;
 • якщо постраждалий притомний — дати багато пити (чай, вода);
 • у разі відсутності дихання провести штучне дихання та непрямий масаж серця;
 • викликати швидку допомогу.

Суворо дотримуйтесь правил з безпечного користування побутовими газовими приладами та апаратами!

Користуйтеся послугами виключно спеціалізованих підприємств, що мають відповідні Дозволи Держпраці на виконання робіт з монтажу та проектування газового обладнання!

Категорично забороняється самовільне встановлення, заміна або переміщення газових приладів!

При користуванні опалювальними газовими приладами дотримуйтесь основних вимог:

 • забезпечте надійну вентиляцію приміщення: відкрийте кватирки вікон, не закривайте отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення;
 • перевірте наявність тяги. При відсутності чи слабій тязі не користуйтесь газовими приладами — це смертельно небезпечно! Подальше користування газом можливо тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами;
 • не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
 • не користуйтеся газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
 • не залишайте без нагляду прилади у робочому стані;
 • не використовуйте приміщення, де встановлено газові прилади для сну та відпочинку;
 • не використовуйте газові плити для обігріву приміщення;
 • перекривайте крани після користування газовими приладами.

Під час використання газових приладів категорично забороняється залишати їх ввімкненими без нагляду. Якщо ви відчули запах газу — забороняється вмикати і вимикати електроприлади, освітлення та користуватися електродзвониками. Обов’язково перекривайте крани пальників газової апаратури та на опусках перед нею. Провітрюйте приміщення.

Застерігаємо: порушення вимог безпеки під час користування газом у побуті — смертельно небезпечно!

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин