Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Що роботодавцю зазначати в санітарно-гігієнічних характеристиках умов праці

Чи є правомірним перенесення до санітарно-гігієнічних характеристик інформації про шкідливі виробничі фактори з Картки умов праці працівника, а не з первинного документу, який визначає ГДК шкідливих виробничих факторів, а саме протоколу санітарно-гігієнічних досліджень?

Для складення санітарно-гігієнічної характеристики роботодавцем подаються завірені в установленому порядку та узгоджені з робочим органом Фонду матеріали до територіального органу Держпраці разом із супровідним листом. А саме копії протоколів та Карт умов праці (за результатами вимірювань (досліджень)), складені санітарними лабораторіями підприємств, установ, організацій, закладів, що атестовані установами МОЗ України в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442.

Утім існують випадки, коли роботодавцем надається на узгодження інформація із зазначенням результатів замірів без надання копій протоколів, якими повинні підтверджуватися ці заміри. Зауважимо, що немає підстав не довіряти даним з Карток умов праці, зокрема враховуючи те, що термін зберігання протоколів нормативними документами не визначений.

У разі потреби при складанні санітарно-гігієнічних характеристик строк надання документів може бути продовжено з метою проведення роботодавцем додаткових лабораторних, інструментальних, хронометражних та інших вимірювань умов праці. Інформаційні ж довідки можуть складатися за даними, отриманими на підставі наукових досліджень (розробок), характеристики виробничих факторів на аналогічних виробництвах.

Джерело: прес-центр Управління Держпраці у Хмельницькій області

Читайте такожРозсилка новин