Верховна Рада України 11 квітня 2023 року більшістю у 290 голосів народних депутатів України прийняла у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів» ( № 7438).
Розробниками законопроєкту є депутати МФО «Гуманна країна», представники громадських організацій UАnimals та ВСГО «Асоціація зоозахисних організацій України».
Метою Закону є впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів щодо людей і тварин у сфері використання піротехнічних виробів.
Проголосованний проєкт Закону сприятиме укріпленню громадського порядку та безпеки, захисту населення від негативних наслідків використання піротехнічних виробів, посиленню боротьби з жорстоким поводженням з тваринами та наближенню українського права до права Європейського Союзу.
Заходи пожежної безпеки: готуємося до перевірки — СПЕЦВИПУСК від ОППБ Замовлення і консультації: 0 (800) 219-977
“Законопроєкт забороняє використання, продаж та передачу феєрверків класів F2, F3 та F4, а також встановлює вікові обмеження по продажу піротехнічних виробів. Окрім цього, законопроєкт містить важливі норми по захисту тварин від жорстокого поводження, зокрема забороняє використовувати при поводженні з тваринами піротехнічні вироби, що призводять або можуть призвести до травмування тварин.
Особлива увага при підготовці законопроєкту приділялась цивільним, які постраждали від воєнних дій, та військовослужбовцям, які мають бойовий досвід і як наслідок, вони мають або можуть мати в подальшому посттравматичний стресовий розлад. Феєрверки, шумові та світлові ефекти, які вони спричиняють, є тригерами для людей, які живуть з ПТСР.
Звукові та світлові ефекти від використання піротехнічних виробів, через їх подібність до звуків вибухів, наносять шкоду психічному здоров’ю населення у воєнний час, особливо враховуючи частоту повітряних тривог на території країни та ймовірність ракетних обстрілів міст. Актуальними є контроль та обмеження використання піротехнічних виробів і після закінчення війни, оскільки у переважної більшості людей протягом тривалого часу буде зберігатися посттравматичний стресовий розлад, що виник у результаті переживання обстрілів під час воєнних дій. Тому прийняття цього Закону — це крок на зустріч нашим громадянам, які живуть в умовах війни, військовослужбовцям та гуманності в цілому” — прокоментувала ініціатор законопроєкту Юлія Овчинникова.
Дії та правила поведінки під час пожежі — спецвипуск від журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Джерело: Верховна Рада України