Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Раптовий порив вітру став причиною групового нещасного випадку

Завершено розслідування групового нещасного випадку, у результаті якого під час проведення лісосічних робіт постраждали двоє працівників Роменського лісового господарства. Раптовий різкий порив вітру вивернув дерево з кореневою системою, після чого воно впало у місці проведення робіт. Працівники отримали значні травми різної тяжкості.

Нещасний випадок стався 17 квітня 2019 року близько 10-ї години ранку на ділянці суцільної рубки лісу Томашівського лісництва ДП «Роменське лісове господарство». Під час виконання робіт двох лісників привалило деревом. У результаті чого чоловіки були госпіталізовані до лікарні з діагнозом забій грудної клітини, перелом лопатки, струс головного мозку, перелом остистих відростків хребців.   

Причини та обставини настання нещасного випадку встановлені в ході розслідування спеціальною комісією Управління Держпраці у Сумській області. 

Відповідно до картки технологічного процесу розробки лісосіки у Томашівському лісництві, урочище "Бесарабка", була запланована суцільна рубка лісу. До робіт залучена бригада у складі трьох чоловік (вальник лісу, лісоруб, тракторист-машиніст). 

Перед початком розробки лісосіки проводились підготовчі роботи. А саме: приземлення небезпечних дерев (сухі, злами), спилювання підліску. При розробці лісосіки зняття небезпечних дерев здійснюється трактором та тросом довжиною не менше 35 м. У свою чергу трелювання – трактором із гідрозахватом. Так працівники звалили окремо розташований клен, розпочали нанесення розмітки на ньому на сортименти та роботи по розкряжуванню. Поривів вітру не було. Під час розкряжування третьої мітки один із лісників відчув удар та втратив свідомість, другий знаходився на відстані 3м та визначав четверту розмітку для відрізу, отримав удар ззаду і впав. Як виявилося травмувало працівників впале дерево породи ясен.

Із пояснень тракториста відомо, що він знаходився в безпечній зоні та чекав команду. Побачив, що дерево яке стояло поруч з місцем, де виконували роботу лісоруби, під час раптового пориву вітру почало нахилятись та впало в зону роботи лісорубів.

За результатами розслідування комісією встановлено технічні причини настання нещасного випадку. Природний небезпечний зовнішній метеорологічний чинник – раптовий різкий порив вітру, який вивернув дерево породи ясен з кореневою системою. 

Зважаючи на існування неконтрольованих факторів небезпеки, та вищевикладений опис обставин нещасного випадку, роботодавцям слід відповідально ставитися до питань охорони праці, повсякчас враховувати ймовірність впливу подібних факторів небезпеки, працівникам необхідно бути пильними та обачливими під час виконання робіт. Людське життя безцінне, бережіть його.  

Джерело: прес-центр Управління Держпраці у Сумській областіРозсилка новин