Профілактика виробничого травматизму у холодну пору року


Профілактика виробничого травматизму у холодну пору року

Коливання температури повітря з позначки мінус на позначку плюс притаманні зимовій погоді. Ці коливання призводять до ожеледиці. Сильний поривчастий вітер, що приносить в область арктичні атмосферні фронти, ще більше ускладнює пересування по вкритому кригою тротуару чи дорозі.

З метою збереження життя та здоров’я, недопущення виробничого травматизму у період нестійких зимових погодних умов доцільно дотримуватися основних правил поведінки, а саме:

  • Обходити металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені та перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
  • Під час переміщення в межах населеного пункту у службових справах оминати краї проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігати проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

Нестійкі погодні умови сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях виробничих будівель, особливо старих споруд з похилим дахом. Пересуваючись територією підприємства у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз споруди чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. За можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.

Щоб уникнути травмування, виконуйте прості правила:

  • ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, та ступайте на всю підошву;
  • не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби — так краще утримати рівновагу;
  • при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю — спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
  • будьте уважні й на тротуарі — автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;
  • враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4–5 рази.

У період ожеледі потрібно на території підприємства та прилеглій до нього території організувати розчищення та/або посипання протиожеледними матеріалами (пісок, протиожеледна суміш та інше).

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...