Про це наголошено на колегії територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві, на якій підбито підсумки роботи у 2013 році та визначено головні завдання на поточний рік.
Провів нараду Голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександр Хохотва. Він проаналізував ситуацію з травматизмом в Україні, наголосивши на тенденції його зниження.
Голова Держгірпромнагляду зазначив, що у 2013 році перше місце за рівнем травматизму посіла вугільна промисловість, де загинуло 100 осіб. На другому місці – агропромисловий комплекс, де смертельно травмовано 88 працівників.
Серед головних завдань Служби Олександр Хохотва визначив роботу з малими шахтами та копанками, в яких дуже низька організація праці та відсутня служба охорони праці.
«Наше завдання зменшити кількість сімей, в яких загинули годувальники. Наша робота має виявлятися не в кількості перевірок підприємств, а в профілактиці нещасних випадків. У нас немає мети зупиняти підприємства. Ми повинні запобігати трагедіям, розповідаючи працівникам про ризики, які їх оточують, – наголосив Голова Держгірпромнагляду України.
Про результати роботи теруправління у 2013 році та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності доповів начальник теруправління, який зазначив, що у минулому році на підприємствах області травмовано 566 працівників, що на 11 осіб більше, ніж у 2012 році. Минулоріч сталося 65 нещасних випадків зі смертельним наслідком, це на 1 випадок менше, ніж у 2012 році.
«Незважаючи на те, що ми не допустили збільшення кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком, рівень загального травматизму все одно залишається високим», – зауважив начальник теруправління. – У порівнянні із 2012 роком, у минулому році зменшено кількість смертельно травмованих у шести галузях: житлово-комунальному господарстві, деревообробній та газовій промисловості, агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері та зв’язку. Однак, у шести галузях збільшилась кількість загиблих на виробництві: у хімічній та легкій промисловості, на транспорті, в енергетиці, машинобудуванні, металургії, а також на об’єктах котлонагляду».
Залишається високим смертельний травматизм на підприємствах будівництва, де загинуло 14 осіб, транспорту – 12 осіб, соціально-культурної сфери – 11.
В агропромисловому комплексі у 2013 році загинуло шість працівників. Однак, слід зазначити, що у порівнянні з попереднім роком відбулося зменшення кількості загиблих на 25%. В сільському та лісовому господарствах загинуло по три працівника.
Аналіз свідчить, що 83% нещасних випадків зі смертельним наслідком сталися з організаційних причин, 16% – з технічних причин, а 1% – з психофізіологічних.
Заслухавши доповіді посадових осіб теруправління, Голова Служби Олександр Хохотва зазначив, що робота ведеться у правильному напрямі та побажав в поточному році вдосконалення та подальших успіхів.