Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки

Обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі — дозвіл) визначено частиною 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці».

Частина п’ята статті 21 Закону України «Про охорону праці» встановлює строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів устатковання підвищеної небезпеки — п’ять років (з подальшим його продовженням).

Процедуру видачі або відмови у видачі (продовження строку дії) дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1107 (далі — Порядок № 1107).

У разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця, поданої не пізніше 10 робочих днів до закінчення дії дозволу, за формою згідно з додатком 5 Порядку № 1107, та оригіналу дозволу.

Продовження строку дії дозволу або повідомлення роботодавця, виробника або постачальника про відмову у його продовженні становить десять робочих днів з дня отримання зазначених вище документів.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі, строк дії такого дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин