Про вимоги безпеки під час заправляння автотранспортних засобів


Про вимоги безпеки під час заправляння автотранспортних засобів

Заправляння автотранспортних засобів пальним — це процес, пов’язаний із підвищеною пожежною та вибуховою небезпекою. Тому дотримання правил безпеки в цей момент є обов’язковим як для працівників АЗС, так і для водіїв.

  1. Зупинка двигуна. Перед початком заправки двигун транспортного засобу обов’язково потрібно вимкнути. Заборонено запускати його під час або одразу після заправки.
  2. Заборона використання відкритого вогню. Куріння, використання сірників, запальничок або будь-яких джерел іскри категорично заборонено на території АЗС.
  3. Використання справного обладнання. Заправлення слід здійснювати лише за допомогою справних, сертифікованих паливороздавальних колонок. Забороняється переливання пального з ємності в ємність «вручну» або за допомогою непризначених пристроїв.
  4. Заземлення. Автомобіль під час заправки має бути заземлений через спеціальне обладнання АЗС, що знімає статичну електрику. Водієві не слід торкатися металевих частин паливороздавального обладнання під час заправки.
  5. Заборонено залишати заправку без нагляду. Не можна відходити від автомобіля під час заправлення. Уся процедура має бути під контролем, щоб уникнути переливів або аварійних ситуацій.
  6. Використання лише дозволеної тари. Заправка пального у каністри допускається лише у спеціально призначену тару з відповідним маркуванням. Пластикові пляшки, відра тощо — заборонені.
  7. Відкривати кришку паливного бака обережно. Після зупинки двигуна слід зачекати кілька секунд перед відкриттям кришки, щоб уникнути раптового викиду парів або пального через підвищений тиск.
  8. Не використовувати мобільний телефон. На АЗС заборонено користуватися мобільними телефонами через ризик виникнення іскри.

Розроблення документів з пожежної безпеки
Індивідуальний підхід • Стислі строки виконання • Доступна ціна
0 (800) 21 99 77 • info@mediapro.com.ua

У разі виникнення надзвичайної ситуації:

  • Негайно зупинити заправлення.
  • Повідомити персонал АЗС.
  • У разі займання — використовувати вогнегасник або інші первинні засоби пожежогасіння.
  • Відійти на безпечну відстань.

Правила безпеки існують не для формальності, а для збереження життя та здоров’я людей. Дотримання цих вимог — обов’язок кожного водія та працівника АЗС.

Розроблення документів з цивільного захисту
Індивідуальний підхід • Стислі терміни виконання • Доступна ціна
0 (800) 21 99 77 • info@mediapro.com.ua

Джерела: пресслужба проєкту WorkSafe.UA. Безпека та здоров’я на роботі

Добірка документів з охорони праці та пожежної безпеки. Автозаправні станції

Матеріали до теми


Спекотна погода і безпека праці: як організувати захист працівників від перегріву
З настанням літньої спеки питання мікроклімату на робочих місцях набуває особливої актуальності. Висока температура повітря негативно впливає на організм людини: ...
Як діяти під час повітряної тривоги: на роботі, в укритті та під час комендантської години: вказівки від Міністерства юстиції України
В умовах воєнного стану сигнали повітряної тривоги стали частиною щоденного життя мільйонів українців. Їх оголошення впливає не лише на безпекову ...