В Україні стартував проєкт, покликаний залучити світові компанії, що мають передові технології в галузі протимінної діяльності до розмінування території нашої держави. Проєкт ініційований Програмою розвитку ООН (ПРООН), на прохання Міністерства економіки України буде реалізований на одному з полігонів, віддалених від зони бойових дій у співпраці з Міністерством оборони України та Державною службою України з надзвичайних ситуацій вже в травні 2023 року.
ПРООН звернулася з пропозицією взяти участь в проєкті до компаній та приватних підприємців, які мають досвід роботи з безпілотними технологіями в сфері розмінування.
Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці
Замовити 0 (800) 219-977
На сьогодні майже 174 тисяч квадратних кілометрів території України є потенційно забрудненими, потребують нетехнічного та технічного обстеження та, в разі потреби, розмінування. Це надзвичайно великий обсяг робіт. Водночас сучасні технології дають змогу значно пришвидшити процес розмінування.
«Працюємо над тим, щоб усе нове, високотехнологічне, ефективне, що є в світі у галузі розмінування працювало тут, в Україні на очищення наших земель. Запускаємо проєкт тестування новітніх технологій з виявлення мін в реальних умовах. За підсумками тестів запрошуватимемо виробників, чиї вироби та технології дали кращі результати до участі в обстеженні та розмінуванні українських земель», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Пілотний проєкт ПРОООН передбачає тестування технологій обстеження потенційно небезпечних територій за допомогою безпілотних технологій. Виробникам запропоновано обстежити та картографувати територію площею до 50 га з наявними на ній мінами (під поверхнею) та боєприпасами, що не вибухнули (на поверхні). Умови проєкту передбачають складну місцевість з наявністю рослинності, не виключають складні погодні умови. Компанії, що візьмуть участь в пілотному проєкті, можуть застосовувати будь-яку технологію, яку вважають необхідною, для збору і аналізу даних з об’єкта.
За підсумками тестів учасники мають представити звіт, що включатиме, зокрема, нанесені на карту точні координати виявлених вибухонебезпечних предметів, тип об’єкта, фотографії, примітки до поля, позначку часу, метадані тощо.
Письмова консультація — замовте послугу від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Для довідок: (063) 590-97-54
Також учасникам пропонується представити план масштабування пілотного проєкту на роботи з розмінування території України, включно з вартістю робіт, потребою в персоналі тощо.
Джерело: Міністерство економіки України
- про правове регулювання проведення атестації робочих місць за умовами праці;
- як визначити які робочі місця слід атестувати за умовами праці — з чого почати та як організувати;
- про вивчення факторів виробничого середовища і трудового процесу;
- як складати карти технологічних процесів та обладнання (устаткування), що генерують шкідливі та небезпечні виробничі фактори й виконувати оцінку технічного стану виробничого обладнання.
Консультації та замовлення за телефоном: 0 (800) 219-977