
Закон України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» передбачає, що працівники, зайняті на роботах із підвищеною небезпекою або там, де є потреба в професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання й перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Керування автотранспортним засобом не належить до робіт підвищеної небезпеки, однак роботи, пов’язані з керуванням наземним транспортом, включені до Переліку робіт, де є потреба в професійному доборі.
Читайте також: Робочий час та час відпочинку водіїв: роз’яснення від Укртрансбезпеки
Згідно з вимогами Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах, зазначених у Переліку, проходять щорічне спеціальне навчання й перевірку знань відповідних нормативно-правових актів. Крім того, відповідно до Законів України від 30 червня 1993 року
№ 3353-XII «Про дорожній рух» та Закону України від 5 квітня 2001 року № 2344-III «Про автомобільний транспорт», водії транспортних засобів повинні періодично проходити навчання методам надання домедичної допомоги потерпілим від ДТП.
Читайте також: Допуск до стажування водіїв
До робіт, не пов’язаних із керуванням автомобілем (технічне обслуговування та ремонт автомобіля, обслуговування акумуляторів, шиномонтаж тощо), водіїв допускають лише після проведення інструктажів за відповідними інструкціями.
Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці
Замовити 0 (800) 21 99 77
Джерело: Управління Держпраці