Працівнику встановлено групу інвалідності: чи оплачувати листок непрацездатності


Працівнику встановлено групу інвалідності: чи оплачувати листок непрацездатності

Підставою для призначення застрахованій особі допомоги з тимчасової непрацездатності, за такими та пологами є сформований на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності (частина перша статті 23 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»; далі — Закон № 1105).

Читайте також: Зобов’язання країн-учасниць Конвенції про права осіб з інвалідністю у сфері зайнятості

Частиною другої статті 15 Закону № 1105 визначено, що допомога при тимчасовій непрацездатності у випадку, зазначених у пунктах 1 і 7 частини першої цієї статті, виплачується уповноваженим органом управління застрахованим особам з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальної експертною комісією (далі — МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження попередньої встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Читайте також: Гарантії працівникам — особам з інвалідністю

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності відпрацьована за рахунок коштів роботодавця в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Це норма сприймає такі страхові випадки, як-от:

  • тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;
  • тимчасова непрацездатність на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;
  • перебування в закладі охорони здоров’я, на самоізоляцію під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Отже, частиною другої статті 15 Закону № 1105 визначено підставу, у зв’язку з якою припиняється надання допомоги з тимчасової непрацездатності. Такою підставою є факт встановлення застрахованій особі групи інвалідності або підтвердження раніше встановленої групи інвалідності.

Із зазначеного можемо виснувати, що з цієї дати допомоги по тимчасовій непрацездатності за цим страховим випадком не надається.

 

Варто нагадати, якщо за наслідками огляду в МСЕК група інвалідності застрахованій особі не встановлена, а комісією винесене рішення «Потрібно долікувати» листок непрацездатності, в тому числі і день огляду, оплачується на загальних підставах.

Читайте також: Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю: інфографіка

Джерело: Головне управління ПФУ у Вінницькій області


АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ

АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України

Процедура аудиту необхідна насамперед керівникові компанії, щоб:

✔ знати реальний стан справ на підприємстві щодо питань з ОП;

✔ виявити слабкі сторони системи охорони праці;

✔ підготуватися до перевірки контролюючих органів;

✔ запобігти ризикам та зберегти життя і здоров’я працівників.

0 (800) 219-977
podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


До уваги роботодавців: про електронний документообіг в системі управління безпекою праці
З метою консультаційної підтримки роботодавців, Держпраці розроблено пам’ятку «Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці». Наказ Міністерства економіки ...
Дотримання правил безпеки: ключові вимоги до вентиляції та аспірації
Посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели технічну консультацію на ...