Пожежа в Чорнобильській зоні: радіаційний фон у Київській області в нормі


Пожежа в Чорнобильській зоні: радіаційний фон у Київській області в нормі

5 червня о 10:10 у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення сталося загорання сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив на площі близько 10 га.

Станом на 08:00, 6 червня, за даними авіарозвідки, у Чорнобильській зоні спостерігаються окремі осередки горіння та задимлення на площі близько 5 га, тривають заходи щодо їх ліквідації.

До гасіння пожежі залучено 35 одиниць техніки та  150 осіб, з них від ДСНС 22 одиниць техніки та 130 осіб. Від ДП «Чорнобильська пуща» – 9 одиниць техніки, з них 3 трактори та 16 осіб, транспортний відділ м. Чорнобиль – 4 одиниць техніки та 6 осіб.

О 4:56 здійснено залучення авіації ДСНС двох АН-32П та вертольота Мі-8. Авіацією ДСНС із початку робіт здійснено 35 скидів (154 тон), з них літаками АН-32П здійснено 14 скидів води (112 тон), вертольотом Мі-8 здійснено 21 скидів води (42 тони).

Сили і засоби зосереджені в районі с. Копачі.

Радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми, зокрема:

  • у місті Києві радіаційний фон складає 11 мкР/год (безпечний рівень – до 30 мкР/год);
  • у місті Чорнобиль радіаційний фон складає 22,45 мкР/год (безпечний рівень – до 50 мкР/год);
  • на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС радіаційний фон складає 44,27 мкР/год (безпечний рівень – до 140 мкР/год).

5 червня в ДСНС України відбувся брифінг Голови Служби Миколи Чечоткіна та очільника Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука щодо загоряння сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі на чотири квартали лісового масиву. Очільник Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук зауважив, що радіаційний фон в зоні відчуження контролюється за допомогою автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС) ДСП «Екоцентр» у безперервному режимі на 39 пунктах. Наразі дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на 2 хвилини.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами прес-служби КМДА та ДСНС України.

Матеріали до теми


У двох областях запровадили аварійні графіки відключення світла
Тисячі споживачів залишилися без електроенергії. Сьогодні, 28 жовтня, кілька черг відключили у Сумській та Полтавській областях. У “Сумиобленерго” повідомили, що ...