У нових ДБН «Природне і штучне освітлення» містяться вимоги до влаштування оптимального освітлення пішохідних переходів. Це має сприяти підвищенню видимості пішоходів для водіїв та безпеки дорожнього руху загалом. Норми вступили в дію з 1 березня цього року.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Впроваджуємо сучасні вимоги до освітлення пішохідних переходів, як наземних, так і підземних. Найважливіший аспект, прописаний у нових нормах – освітлення наземних переходів повинно забезпечувати видимість пішоходів на проїзній частині для водіїв транспортних засобів. Освітленість підземних переходів потрібно підвищувати для пішоходів. Ці норми вже набрали чинності і діють з 1 березня цього року», – сказав він.
Згідно з ДБН, мінімальна освітленість наземних пішохідних переходів у житловій зоні має складати 6 люксів, середня – 20 люксів. У комерційній та промисловій зоні мінімальна освітленість складає – 15 люксів, середня – 30 люксів.
Якщо пішохідні переходи виділені маячками або спеціальними світловими знаками, їх слід встановлювати на кожній стороні і на центральному острівці на висоті 2-3 м над проїзною частиною.
Яскравість освітлення має бути мінімум 300 кд/м, а припустима частота миготінь – 40-60 спалахів на хвилину.
Рекомендується, щоб освітлення в зоні переходу було контрастним за кольором – для привернення більшої уваги.
Що стосується підземних пішохідних переходів, унормовано, що в них мають використовуватися світильники із захисним кутом (не менше 15 градусів або з дифузійними розсіювачами) для кращого освітлення.
ДБН «Природне і штучне освітлення» розроблені фахівцями ТОВ «КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ» на заміну діючих ДБН 2006 року.
Його норми поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Джерело: Мінрегон України