Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Перше робоче місце для молоді

Уряд затвердив Порядок використання коштів на компенсацію роботодавцям за надання молоді першого робочого місця. Відповідне рішення ухвалено Постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення молоді першим робочим місцем».

По-перше, кошти спрямовуються Фондом соціального страхування на випадок безробіття на надання дотацій роботодавцю у рамках минулорічних угод, які були укладені на підставі старої редакції закону «Про зайнятість», який був чинним на той момент. Прийнятою Постановою регулюються виплати роботодавцям, які працевлаштували молодь після закінчення професійно-технічних та вищих навчальних закладів на перше робоче місце у 2012 році, – до закінчення у 2013 році річного терміну роботи таких осіб. Сума дотації складається із заробітної плати молодої особи (не вище середньої по регіону) та суми єдиного соціального внеску – як це було передбачено законом на момент укладання угоди.

По-друге, у відповідності до нової редакції закону «Про зайнятість», Фонд компенсуватиме роботодавцям, які будуть працевлаштовувати молодь у 2013 році на перше робоче місце, суму в розмірі єдиного соціального внеску. Така компенсація надаватиметься з першого місяця роботи протягом одного року за умови, що протягом двох років працевлаштована молода людина не буде звільнена з роботи.

У випадку, якщо протягом двох років працевлаштована молода людина звільниться з роботи з ініціативи роботодавця або за згодою сторін та на її місце не буде прийнято іншу молоду людину, яка працевлаштовуватиметься вперше, то роботодавець повинен відшкодувати Фонду усю суму отриманої компенсації.

У державному бюджеті на 2013 рік передбачено 25 мільйонів гривень для забезпечення молоді першим робочим місцем. Постановою Уряду ухвалено Порядок використання зазначених коштів, які спрямовуються на відшкодування витрат Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Міністерство соціальної політики України

Читайте такожРозсилка новин