Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Парламент планує збільшити штрафи за порушення пожежної безпеки та неправдиві виклики спецслужб

Верховна Рада на засіданні 26 січня прийняла за основу законопроект № 4157 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки».

Законопроект спрямований на забезпечення належного рівня пожежної та техногенної безпеки шляхом підвищення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог у цих сферах.

Проектом пропонується внести зміни до статті 270 Кримінального кодексу України, якою запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, якщо це спричинило виникнення пожежі або аварії, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі.

Законопроектом також пропонується збільшити розміри штрафів за:

  • порушення встановлених законодавством вимог техногенної та пожежної безпеки;
  • здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки та невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки;
  • завідомо неправдивий виклик спеціальних служб.

Проектом передбачається виключити статтю 18816 КУпАП для усунення подвійної відповідальності за правопорушення.

Джерело: Верховна Рада УкраїниРозсилка новин