18 травня 2020 року відбувся вебінар на тему: «Пандемія COVID-19: як заходи з безпеки і здоров’я на робочому місці пом’якшують наслідки», організований Федерацією профспілок України разом із командою проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», присвячений 102 річниці утворення технічної інспекції праці.
У вебінарі взяли участь представники ФПУ та її членських організацій, Держпраці, МОЗ, Мінекономіки, Фонду соціального страхування України, Інституту медицини праці НМАПО НАМНУ, ветерани технічної інспекції праці профспілок.
З вітальним словом до учасників міжнародної відеоконференції звернулися Магнус Бер, старший спеціаліст з питань діяльності працівників МОП (Будапешт) і Григорій Осовий — Голова Федерації профспілок України, заступник Голови Конфедерації вільних профспілок України Петро Тулей, Володимир Дорошенко — Головний технічний інспектор праці Профспілки залізничників і транспортних будівельників України.
Звертаючись до учасників відеоконференції Голова ФПУ Григорій Осовий, перше що зробив, подякував команді проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», яку очолює Антоніо Сантуш, і яка допомогла організувати цю зустріч.
«Коронавірусна пандемія COVID-19 стала викликом для України і всього світу, та виявила недоліки у спроможності державних систем протистояти їй. У першу чергу, — це стосується Української системи охорони здоров’я, яку пандемія застала на етапі реформування, яке призвело через відсутність фінансування до загрози закриття тисяч медичних закладів і звільнення десятків тисяч медичних працівників, а головне, — медична система не змогла захистити від хвороби своїх працівників, які безпосередньо надають медичні послуги хворим на COVID -19. Кожний четвертий захворівший в Україні — медичний працівник, а станом на 17 травня ц.р. таких хворих більше 18 тисяч. Думаю, що тема захисту медичних працівників сьогодні на цьому вебінарі стане предметом для обговорення», — зазначив Голова ФПУ.
А також поінформував учасників, що профспілки готують для розгляду сторонами соціального діалогу проект Меморандуму про співпрацю у подоланні соціально-економічної кризи, викликаної пандемією, у тому числі щодо заходів захисту життя і здоров’я працівників, запобігання поширенню коронавірусної хвороби серед них та подолання її наслідків.
Григорій Осовий висловив переконання, що об’єднавши зусилля сторін соціального діалогу, за участі фахівців Європейського Союзу і Міжнародної організації праці спільно визначивши цілі і способи дій, слухаючи і чуючи один одного, можна досягти більше успішних результатів у протистоянні викликам і загрозам спричинених коронавірусною інфекцією.
Далі учасники вебінару дізналися із виступів про те, як впроваджувати системи управління ризиками, що дозволить зменшити негативний вплив COVID-19, про заходи з безпеки і здоров’я на робочому місці, які пом’якшують наслідки цього впливу, про рекомендації для роботодавців і працівників від Федерації профспілок щодо запобіжних заходів, які стримують розповсюдження коронавірусної інфекції.
Представники профспілкових об’єднань і організацій отримали рекомендації щодо здійсненню громадського контролю за належним захистом здоров’я працівників в сучасних умовах та інформацію про особливості розслідування випадків захворювання на COVID-19, які були презентовані представниками ФПУ Тетяною Горюн і Діаною Казаковою та багато іншої актуальної інформації.
Представник ФПУ Юрій Андрієвський у своєму виступі зокрема зазначив, що під час пандемії потрібно не забороняти державним інспекторам з безпеки і гігієни праці відвідувати підприємства, а навпаки надати їм повну можливість для виконання своїх функцій, що значно посилить ефективність заходів запобігання розповсюдженню коронавірусної хвороби.