Пам`ятка: безпечна експлуатація електричних опалювальних приладів


Пам`ятка: безпечна експлуатація електричних опалювальних приладів
  1. Відмова від використання саморобних електрообігрівачів. Краще купувати обігрівачі, які оснащені функцією автоматичного відключення. Перед експлуатацією приладу потрібно визначити його технічний стан. Якщо прилад іскрить або димить – використовувати його не можна.
  2. Використання електрообігрівачів відповідно до правил експлуатації. Забороняється експлуатація електронагрівальних приладів при відсутності або несправності терморегуляторів.
  3. Розташування легкозаймистих предметів на відстань не ближче 1 метра від обігрівача. Найбільш поширеною причиною пожеж, що відбуваються через електрообігрівачі, є їх перегрів, знаходження поряд з ними легкозаймистих предметів. 
  4. Недопущення підключення електрообігрівача через трійник або подовжувач. Необхідно враховувати, що потужність більшості сучасних електрообігрівачів – кілька тисяч Ват. Необхідно усвідомлювати, що використання таких обігрівачів створює серйозне навантаження на електромережу. Стара електропроводка може не витримати такого енергоспоживання. 
  5. Відмова у використанні електричного обігрівача при наявності небезпеки його контакту з водою.
  6. Недопущення використання електрообігрівача у приміщенні з лакофарбовими матеріалами, розчинниками та іншими займистими рідинами. Не можна встановлювати електрообігрівач у захаращених і засмічених приміщеннях.
  7. Не розміщуйте мережеві дроти обігрівача під килими та інші покриття. Недопущення постановки на дроти важких предметів (наприклад, меблів).

Щоб уникнути неприємностей і нещасних випадків при використанні електричних обігрівачів, треба дотримуватися зазначених правил!

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці у Миколаївській області.

Матеріали до теми


Посібник для роботодавців про працевлаштування осіб з інвалідністю
Конфедерація роботодавців України підготувала для роботодавців практичний посібник «Працевлаштування осіб з інвалідністю». У Посібнику простими і зрозумілими словами описано всі етапи ...
Що повинно бути виконано до початку основних будівельно-монтажних робіт
Замовник за 30 робочих днів до початку основних будівельно-монтажних робіт зобов’язаний повідомити територіальний орган Держпраці про дату початку робіт за ...
Про вимоги безпеки й охорони праці під час післязбиральної обробки та зберігання зернових
Триває збирання врожаю ранніх зернових культур. Однак зібране зерно треба зберегти. Технічний стан обладнання зернових токів, зерноочисних агрегатів, зерноочисно-сушильних комплексів ...
Щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнного стану: рекомендації для роботодавців
Під час виконання робіт з небезпечними та шкідливими виробничими чинниками чи робіт, пов’язаних із підвищеним виробничим ризиком, нормативно-правовими актами з ...