Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Оформлення акту за формою Н-1

Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, який діє з 01 липня 2019 року (далі — Порядок).

Розглянемо на які пункти Порядку потрібно звертати увагу під час оформлення п. 7 акту за формою Н-1.

Основні тези по заповненню пункту 7 викладені у Примітках, наданих у Додатку 11 до Порядку, а саме:

  • визначення нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), пов’язаних або не пов’язаних з виробництвом, із посиланням на відповідний підпункт пунктів 52, 53 Порядку;
  • відомості про скасування тимчасового акта за формою Н-1 та втрату ним чинності (у разі його складення);
  • відомості про зустріч членів комісії з потерпілими (членами їх сімей чи уповноваженою ними особою) з метою надання роз’яснень з питань, які виникли внаслідок нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), аварії та інформування про хід розслідування.

Потрібно зазначити, що у відповідності до пункту 34 Порядку визначення нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), пов’язаним або не пов’язаним з виробництвом приймається рішенням комісії, шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії (спеціальної комісії) голос голови комісії (спеціальної комісії) є вирішальним.

Також голова комісії зобов’язаний ознайомити потерпілого (членів його сім’ї чи уповноважену ними особу) з матеріалами розслідування на заключному засіданні комісії, для чого складається протокол зустрічі з потерпілим (членом його сім’ї чи уповноваженою ним особою). Цей протокол, у відповідності до вимог пункту 49 Порядку, належить до матеріалів розслідування.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин