Німецькі науковці проводять навчання у Чорнобилі та виміряли там радіацію


Німецькі науковці проводять навчання у Чорнобилі та виміряли там радіацію

Німецькі фізики-ядерники обійшли пішки Зону відчуження навколо Чорнобиля. За легендою навчань, там знову вибухнула катастрофа і місцевість заражена радіонуклідами. Для німців це стало гарною практикою – вони повертаються до себе, щоб захищати своїх земляків.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Німецькі науковці у Прип’яті біля колеса огляду – у захисних костюмах і бахілах. Це не означає, що тут дуже небезпечно. Просто вони заходитимуть глибоко у траву і кущі.

Схожі на мисливців за привидами. І обладнання схоже. Усе воно міряє гамма-випромінювання. Щоб виміряти точніше, фізики мають покинути асфальтову стежку. Після замірів кажуть, що “на диво, у траві немає збільшення радіоактивності”.

Читайте також:  Японія заявила про першу смерть від радіації серед працівників АЕС Фукусіми

Друга точка впритул до покинутого житлового будинку. Тут більше – 55 мікрозівертів на годину. Мікрозіверти трохи лякають, але українські дослідники заспокоюють:

“Зовсім не страшно. Ви більше отримаєте під час польоту на літаку”.

Німці теж не бентежаться. Фотографуються на тлі колишнього відділку міліції.

Доктор Роджер Луфф два роки тому вже був на навчаннях в Україні. Тепер команда привезла квадрокоптер. У рідному Рендзбурзі на півночі Німеччини він теж проводить досліди. Тільки тут нуклідів більше.

“Тут встановлена камера і два детектори. Коли коптер низько від землі, він фіксує, наскільки сильне радіоактивне забруднення на поверхні. А коли піднімається вгору, ми можемо визначити, чи велика територія зараження”, – пояснив Роджер Луфф.

“Ми маємо не тільки виміряти забруднення, а й з’ясувати, куди мігрують ці нукліди ґрунтом – аби захистити населення, яке проживає поруч. Також ми не повинні забувати про можливість терористичних атак на ядерні об’єкти”, – каже Ульрих Штелькер.

У Німеччині сім атомних електростанцій. До 2022 року їх усі планують закрити. Та на цій країні позначився Чорнобиль. 1986-го радіоактивну хмару погнало на Баварію. Сліди є й досі.

“У грибах чи м’ясі диких тварин підвищений вміст цезія. Якщо мисливець хоче продати м’ясо кабана, він зобов’язаний отримати довідку”, – каже Александр Рупп.

Тут немає правила: наша радіація – ваше обладнання. Українці діляться з німцями досвідом.

“Представники і Німеччини, і українських підприємств, які відповідають в Україні на реагування на випадок радіаційної аварії, можуть протестувати свої методики і засоби вимірювання в реальних умовах”, – говорить Андрій Максименко.

У тренуваннях беруть участь сім команд. Переможців немає. Дані зберуть до єдиного центру і опрацюють.

Автор: Станіслав Фещенко

Джерело: tsn.ua

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...