Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» підтримає проєкт MinesEye зі створення ефективних систем дистанційного виявлення мін та снарядів, що не вибухнули.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Розробка та впровадження у сфері протимінної діяльності інновацій – один з ключів до пришвидшення очищення території України. Минулого року Міністерство економіки спільно з Міноборони та ДСНС організувало тестування нових технологій в реальних умовах, а спільно з Київською школою економіки запустило акселераційну програму для проєктів у сфері розмінування. Ці проєкти довели, що вітчизняні розробники мають багато ідей, вартих посиленої уваги. Важливо, що напрацювання українських розробників оцінені на міжнародному рівні», — зазначив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
Виявлення прихованих вибухонебезпечних предметів: участь у проєкті
Система MinesEye призначена для виявлення прихованих вибухонебезпечних предметів (ВНП). У процесі тестування розробники провели понад 100 аеромагнітних досліджень. Подальша робота над проєктом дозволить удосконалити технологію, розширити її можливості та збільшити ефективність.
Зазначається, що до участі в проєкті, ідея та базова розробка якого належить українським розробникам з благодійного фонду «Фундація Поступ», долучаться вітчизняні та іноземні науковці, оператори протимінної діяльності (ПМД), зокрема фахівці ДСНС. Будуть залучені: Авіаційний інститут Лукашевича ILOT (Польща), Інститут геофізики НАН України, Вроцлавська Політехніка (Польща), Національний університет «Львівська політехніка», Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
Читайте також: Порядок дій та правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів
Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» сприяє практичному співробітництву у сфері цивільної безпеки на основі наукових досліджень, інновацій та обміну знаннями. Програма пов’язує наукову спільноту з НАТО через співробітництво в галузі цивільної науки, спрямоване на вирішення нових викликів у галузі безпеки.
Джерело: Укрінформ