Нагадуємо про Журнал реєстрації перевірок перед початком заходів державного нагляду (контролю)


Нагадуємо про Журнал реєстрації перевірок перед початком заходів державного нагляду (контролю)

Фахівці Управління Держпраці проводять заходи державного нагляду (контролю) у формі планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання щодо виконання вимог нормативно-правових актів з охорони та безпеки праці працівників на підприємстві, наявності Дозволів на експлуатацію обладнання, наявності проектної документації та експертизи проекту на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці, ін. Проведені перевірки зазначаються у Журналі реєстрації перевірок.

Впровадження Журналу реєстрації заходів державного нагляду (контролю) здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності на добровільних засадах на підставі ст. 7 Указу Президента України «Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності» від 23.07.1998 р. № 817/98. Журнал реєстрації перевірок ведеться суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності з метою недопущення несанкціонованих перевірок та знаходиться за місцем здійснення підприємницької діяльності. В разі наявності у суб’єктів підприємництва територіально відокремлених філій, представництв та інших підрозділів у кожному з них ведеться окремий Журнал реєстрації перевірок. Журнал не підлягає вилученню, крім випадків, передбачених законодавством.

Форма Журналу реєстрації перевірок затверджена наказом Державного комітету України з питань розвитку підприємництва «Про затвердження форми та Порядку ведення Журналу відвідання суб’єктів підприємницької діяльності контролюючими органами (Журнал реєстрації перевірок)» від 10.08.1998 р. № 18.

Журнал реєстрації перевірок з охорони праці має обов’язкові для заповнення графи:

  • графа 1: номер за порядком;
  • графа 2: мета та характер перевірки;
  • графа 3: назва організації, що здійснює перевірку;
  • графа 4: прізвище, ім’я, по батькові особи, що здійснює перевірку;
  • графа 5: номер службового посвідчення та посада особи, що здійснює перевірку;
  • графа 6: дата видачі та номер направлення або припису щодо здійснення перевірки;
  • графа 7: строк проведення перевірки (початок та закінчення);
  • графа 8: підпис особи, що здійснює перевірку;
  • графа 9: примітки.

Представник контролюючого органу перед початком перевірки повинен обов’язково зробити запис у журналі, заповнюючи всі передбачені графи, та поставити свій підпис. Відмова особи, що здійснює перевірку, від підпису в журналі є підставою для недопущення його до проведення перевірки.

Оформлення Журналу реєстрації перевірок дає чітке уявлення про мету і предмет перевірки, а також про особу, яка здійснює перевірку. Особливо ця інформація корисна у разі візиту «фальшивих» перевіряльників.

Отже, наявність Журналу реєстрації перевірок на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Технічний регламент безпеки машин: вимоги, стандарти та рекомендації
Ринковий нагляд – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам безпеки. В Україні органами ринкового нагляду є ...
Проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду на 2025 рік
Інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю) сформовано проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на ...
Пропонують посилити контроль за додержанням законодавства про працю
СПО профспілок оприлюднено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та внесення зміни ...