Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Мінрегіон посилив цивільний захист громадян та впровадив сучасні рішення для підвищення їх безпеки

Вже з 1 серпня цього року в дію вступають нові зміни у будівельні норми для підвищення безпеки і цивільного захисту громадян. У новому Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (№4/2019) опубліковано накази про затвердження нових ДБН В.1.2-4:2019 “Інженерно-технічні заходи цивільного захисту”, а також Зміни №4 у ДБН В.2.2-5-97 “Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту”. Це норми з грифом ДСК (для службового користування).

“Безпека — це пріоритет №1. Сьогодні в силу об’єктивних причин, які відбуваються у нашій країні, дуже важливо підвищувати безпеку життя громадян, впроваджувати нові сучасні рішення для їх збереження і захисту. Тому спільно з базовим інститутом УкрНДІЦЗ Мінрегіоном був розроблений нові ДБН щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту та зміни до ДБН щодо споруд цивільного захисту. Вони містять сучасні рішення, технології та вдосконалені вимоги до проектування сховищ, укриттів, а також всіх необхідних заходів цивільного захисту. Нові норми почнуть діяти вже з 1 серпня”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

У нових нормах:

— вдосконалено вимоги на проектування (розроблення) інженерно-технічних заходів цивільного захисту та споруд цивільного захисту;

— прописано чіткі вимоги до проектування споруд подвійного призначення;

— встановлено вимоги до світломаскування в населених пунктах та на об’єктах господарювання;

— удосконалено проектування безбар’єрного простору для людей з інвалідністю у спорудах цивільного захисту;

— прописано застосування нового сучасного фільтровентиляційного обладнання та інші зміни.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Джерело: Мінрегіон УкраїниРозсилка новин