Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Мінрегіон підвищив надійність та безпеку будівель завдяки сучасним вимогам до розрахунку ризиків

У нових державних будівельних нормах щодо забезпечення надійності та безпеки будівель при проектуванні та будівництві введені вимоги, згідно з якими розраховуються можливі ризики на об’єктах, прогнозуються аварійні ситуації та можливі збитки в результаті їх виникнення.

Нові норми вступили в дію з 1 січня цього року.

За підрахунками експертів, це сприятиме підвищенню безпеки та надійності будівель в цілому на 30%.

“Безпека і надійність будівель і споруд – це найголовніший аспект. І він має бути дотриманий на всіх стадіях – від проектування до введення в експлуатацію об’єктів. Для цього існує відповідні ДБН щодо забезпечення безпеки та надійності споруд, які ми оновили – впровадили сучасні вимоги до розрахунку можливих ризиків, аварій та збитків. Це умови забезпечення безвідмовності та надійності, які реалізуються відповідно до класу наслідків будівель. Наприклад, передбачаються спеціальні конструктивні заходи для уникнення руйнування будівель за «принципом доміно». Нові зміни сприятимуть тому, щоб при виході з ладу окремого елемента на об’єкті він зберіг свою експлуатаційну придатність”, — повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зокрема, у нових нормах:

— надано нову методику оцінки ризиків і можливих збитків;

— уточнено вимоги до розрахунку надійності будівель із значними наслідками (СС3);

— прописано чіткі вимоги щодо розрахунку надійності при реконструкції та капремонті.

Крім того, для підвищення безпеки та інформування про загрозу життю і здоров’ю для об’єктів зі значним класом наслідків (СС3), наприклад, житлових комплексів, ТРЦ, стадіонів, шкіл, великих лікарень, вокзалів, аеропортів, театрів, музеїв, передбачається обов’язкове встановлення автоматичних систем моніторингу та управління. Це забезпечить реалізацію необхідних термінових заходів для евакуації людей у випадку пожежі чи іншої аварійної ситуації.

Нові ДБН В.1.2-14:2018 “Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів. Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель і споруд” був розроблений ТОВ “Український інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського” на заміну застарілого ДБН 2009 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Джерело: Мінрегіон УкраїниРозсилка новин