Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках


Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках

Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках встановлюють загальні вимоги до організації охорони праці та робочих місць на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках при виконанні будівельних робіт згідно з переліком видів будівельних робіт, на які поширюються мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках.

Вимоги даних правил поширюються на замовників, керівників будівництва, генеральних підрядників, підрядників, субпідрядників та фізичних осіб, що забезпечують себе роботою самостійно, при виконанні будівельних робіт.

Мінімальними вимогами передбачено призначення замовником або керівником будівництва координатора з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації на будівництво, координатора питань охорони праці на стадії будівництва, складання плану з охорони праці будівельного майданчика.

Замовник або керівник будівництва зобов’язаний не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку виконання будівельних робіт направити у територіальний орган Державної служби України з питань праці попередню інформацію про виконання будівельних робіт:

  • якщо передбачена тривалість будівельних робіт перевищує 30 робочих днів і на будівельних роботах одночасно буде зайнято понад 20 працівників та фізичних осіб;
  • якщо планований обсяг виконання будівельних робіт перевищує 500 людино-днів.

Керівник будівництва або замовник, що виконує обов’язки керівника будівництва, проектувальник на різних етапах підготовки і виконання проектної документації зобов’язані врахувати вимоги загальних положень з охорони праці, особливо у таких випадках:

  • при архітектурному, технічному та/або організаційному плануванні, щоб розподілити різні роботи або стадії робіт та визначити ті роботи, які можуть виконуватись одночасно або послідовно, одна за одною;
  • під час оцінки запланованої тривалості виконання різних робіт чи стадій робіт.

Держпраці звертається до суб’єктів господарювання враховувати вимоги при розробленні проектної документації на будівництво, та забезпечити виконання Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...