Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Коли працівникам медичних закладів очікувати новий нормативно-правовий акт з охорони праці сучасного рівня

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 р. № 1022-р (набрало чинності з 1 березня 2018 року) «Про скасування, визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, деяких актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з пожежної безпеки, охорони праці та санітарного законодавства» скасовано також нормативно-правові акти (ПРАВИЛА) з охорони праці для медичних закладів, які прийняті ще за часів СРСР.

У зв’язку з новими прогресивними технологіями, враховуючи досягнення науки і техніки, сучасні засоби механізації та автоматизації виробництва, зазначені Правила є застарілими.

Читайте також:  Роз’яснення щодо підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення для медпрацівників

Службою вже проведено моніторинг усіх нормативно-правових актів з охорони праці, які підлягають скасуванню та адаптації до сучасних умов, визначено доцільність їх перегляду та приведення у відповідність до міжнародних стандартів.

Найближчим часом при формуванні нормативної бази Держпраці планує переглянути Правила з охорони праці для медичних закладів, а саме: об’єднати їх у один нормативно-правовий акт.

З метою створення безпечних умов праці  спеціалісти та служби лікувально-профілактичних закладів можуть керуватись вимогами старих Правил.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці у Херсонській області.Розсилка новин