Ключова роль охорони праці в боротьбі з пандемією COVID-19


Ключова роль охорони праці в боротьбі з пандемією COVID-19

13 грудня 2021 року розпочав роботу тижневий онлайн-курс, організований Міжнародною організацією праці, «Ключова роль охорони праці в боротьбі з пандемією COVID-19».

На п’яти вебінарах експерти МОП презентують останні дослідження та політичні рекомендації щодо виходу після кризи пандемії COVID-19 зі збереженням безпечних та здорових умов праці.

Організатори курсу нагадали, що Всесвітня організація охорони здоров’я підтримує добровільність вакцинації, а Міжнародна організація праці — підтримує рекомендації ВОЗ.

Під час заходу було обговорено ситуацію в Україні про відсторонення невакцинованих працівників сфери освіти від роботи без виплати заробітної плати та без матеріальної допомоги, в якості компенсації.

Антоніо Хосе Робало дос Сантос — спеціаліст МОП з питань управління сфери праці, інспекції та охорони праці в Східній Європі та Центральній Азії наголосив, що кожна країна при прийнятті нормативно-правових актів та встановленні санкцій має керуватися статтею 9 Конвенції 1981 року про безпеку й гігієну праці та виробниче середовище № 155. Ця стаття передбачає застосування адекватних санкцій за порушення нормативно-правових актів:

  1. Утілення в життя нормативно-правових актів, які стосуються безпеки й гігієни праці та виробничого середовища, забезпечується адекватною та відповідною системою інспекції.
  2. Система втілення в життя передбачає застосування адекватних санкцій за порушення нормативно-правових актів.

Джерело: Профспілка працівників освіти і науки України

Матеріали до теми


Органи державного нагляду за охороною праці: їх основні повноваження та права
Державний нагляд за охороною праці є важливим елементом системи забезпечення безпеки та здоров’я працівників на підприємствах. Ця функція покладена на ...
Вимоги безпеки для експлуатації газовикористовувального обладнання після тривалої зупинки
Експлуатація систем газопостачання природним газом та газовикористовувального обладнання повинна здійснюватися з дотриманням вимог безпеки, встановлених технічними регламентами та нормативно-правовими актами. ...
Вимоги безпеки під час первинної переробки деревини
1. Для безпечного здійснення технологічних процесів первинної переробки деревини повинні забезпечуватись послідовність та узгодженість роботи устаткування, завантаженість устаткування в межах його ...