...

Із 7 листопада починають діяти принципові зміни у пред’явленні товарів митному органу


З сьогоднішнього дня змінюються правила контролю вантажів на митниці у зв’язку з набрання чинності наказом Міністерства фінансів України від 29.06.2023 № 355 «Про затвердження Особливостей виконання митних формальностей під час застосування спрощення «процедура випуску за місцезнаходженням» та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України»

Крім цього, з 7 листопада втрачають чинність деякі положення Митного кодексу України (далі — МКУ).

Читайте також: Про Технічний регламент безпеки машин

Перше, на що варто звернути увагу — зміни до правил заповнення графи 30 «Місце розташування товарів» митної декларації. Так, при вивезенні, відомості про місце розташування товарів, у якому знаходяться (або з якого відправлятимуться) задекларовані товари, зазначатимуться за новою схемою, де:

– «1» — це буквений код типу місця розташування (A, B, C, D),

– «2» — код або номер, який позначає тип об’єкта.

Під зазначеним у митній декларації кодом типу місця розташування D слід розуміти будь-яку зону митного контролю (крім визначених типів місця розташування товарів А – С).

З 7 листопада 2023 року стане обов’язковим пред’явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення під час їх митного оформлення за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, в тому числі і у митному режимі експорту, митному органу оформлення. Відомості графи 30 митної декларації означатимуть місце фактичного розташування товарів на момент подання митної декларації.

Раніше писали: Інформаційний бюлетень Технічного регламенту безпеки машин

Крім цього, починаючи з 7 листопада 2023 року втратять чинність пункти 2 та 3 частини третьої та частини четверта та п’ята статті 259 МКУ. Вони визначають підстави прийняття рішення про випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму без пред’явлення їх митному органу за попередньою митною декларацією, яка містить всю необхідну для цього інформацію.

Відтак, відповідно до пункту 1 частини третьої статті 259 МКУ, починаючи з 00 годин 7 листопада 2023 року, раніше оформлені митні декларації типу «ЕА» є попередніми митними деклараціями, які містять відомості, достатні для ввезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України та забезпечення доставки їх до митного органу призначення. Водночас, є обов’язковою доставка та пред’явлення цих товарів митним органам, якими були оформлені такі попередні митні декларації. Випуск товарів у обраний декларантами митний режим здійснюється за умови подання додаткової митної декларації.

Раніше писали: Технічний регламент засобів цивільного захисту

Додатково ДМСУ інформує, що починаючи з 7 листопада 2023 року будуть застосовуватись в частині, що не суперечить вимогам МКУ:

– порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа,

– порядок заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа,

– класифікатор типів декларацій, документів, сертифікатів, дозволів та додаткової інформації.

Раніше писали: Перелік чинних технічних регламентів

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Передплата 2024

Матеріали до теми


У Раді зареєстрували новий законопроєкт про перевірки на мобінг на роботі: подробиці
У Верховній раді зареєстрували новий законопроєкт про розблокування позапланових перевірок за заявою працівника або профспілки для вивчення випадків мобінгу на ...