Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

ДСНС України і підприємці за "круглим столом" обговорили баланс дерегуляції та підвищення відповідальності за пожежну безпек

Державна служба України з надзвичайних ситуацій і представники об‘єднань підприємців та безпосередньо керівники великих компаній за круглим столом обговорили принципи збалансованого поєднання процесу дерегуляції підприємницької діяльності і підвищення пожежної безпеки громадян.

Круглий стіл відбувся за ініціативи ДСНС України. У ньому взяли участь представники Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Федерації роботодавців України, Українського союзу промисловців та підприємців, Добровільного пожежного товариства України, керівництво компаній «Епіцентр К», «Росинка», «Центр агропромислових технологій», «Українська автомобільна корпорація» та інших, а також Громадської ради при ДСНС України.

«Забезпечити конституційне право громадян на безпечне життя – наша спільна відповідальність. Тому кожен із нас на своєму рівні має вживати максимум зусиль для запобігання надзвичайним ситуаціям», – підкреслив заступник Голови ДСНС України Анатолій Бойко.

Він зазначив, що у минулому році Служба зробила суттєвий внесок у сферу покращення інвестиційного бізнес-клімату в Україні. Цьому сприяла в першу чергу розробка цілого ряду нормативно-правових актів, які призвели до зменшення кількості і частоти перевірок суб'єктів господарювання.

Під час "круглого столу" директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям та державного нагляду (контролю) Артем Козленко розповів підприємцям про нововведення, які відбулися у законодавстві у 2013 році у зв‘язку із введенням у дію Кодексу цивільного захисту України. Зокрема, за його словами, на сьогоднішній день не потрібний дозвіл органів пожежного нагляду на початок роботи підприємства. «Протягом року відбулося суттєве скорочення кількості документів дозвільного характеру для підприємців, спрощення відкриття бізнесу, зменшення кількості перевірок об'єктів суб’єктів господарювання. Все це позитивно сприяє веденню бізнесу», – зазначив Артем Козленко.

У свою чергу Віце-президент УСПП Костянтин Марчук висловив побажання зосередитися на пошуку і впровадженні економічних механізмів зацікавлення власників підприємств у дотриманні правил пожежної безпеки та на превентивних заходах, що допоможуть відвернути можливі збитки. Крім того, директор Департаменту дозвільної роботи та ліцензування Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Олександр Андрєєв наголосив на тому, що ДСНС України є одним із найбільш відповідальних органів центральної виконавчої влади щодо спрощення нормативно-правової бази з питань нагляду та контролю. Також він відзначив тісну взаємодію ДСНС України з Держпідприємництва.

Серед іншого учасники зустрічі обговорили плани на 2014 рік щодо розробки нормативно-правових актів у сфері спрощення та започаткування ведення бізнесу. Загалом підприємці позитивно сприйняли формат таких зустрічей і відзначили конструктивний діалог із наглядовими органами.

Державна служба України з надзвичайних ситуаційРозсилка новин