Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Дозволи на допуск до роботи без медоглядів під час карантину скасовані

Під час здійснення планових та позапланових перевірок територіальні органи Держпраці перевіряють проведення медоглядів роботодавцями.

Так, під час проведення заходу державного нагляду (контролю) головні державні інспектора перевіряють наступні питання:

  • чи забезпечено власником за свої кошти організацію проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року;
  • чи організовано за рахунок роботодавця у випадках, визначених законодавством позачерговий медичний огляд працівників;
  • чи відсторонено працівників, які не пройшли в установлений термін медичні огляди, від роботи;
  • чи забезпечено дотримання вимог Порядку № 246.

Під час перевірок встановлюються факти непроведення медоглядів на підприємствах через карантинні заходи у державі. У Держпраці роз’яснюють, що з початку встановлення карантину в Україні одним із обмежувальних заходів, які визначені постановами уряду, було питання прийняття на роботу та виконання роботи працівниками без проходження медичних оглядів. На ці підзаконні акти посилалися роботодавці та медичні заклади під час перевірок територіальними органами Держпраці.

Справді, окремими актами КМУ дозволялося на період карантину та протягом 30 днів після закінчення такого періоду залучення працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених Переліком № 559, без проходження періодичних медичних оглядів. Однак усі ці дозволи вже скасовані.

Отже на сьогодні такий захід обмежувальних протиепідемічних заходів не передбачено чинним законодавством. Як і раніше, медогляди проходять працівники, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, або таких, що потребують професійного добору, та особи віком до 21 року, відповідно до Порядку № 246.

Тож у Держпраці звертають увагу роботодавців, що необхідно активізуватись тим, хто ще не розпочав процес організації медоглядів-2022.

Джерело: Управління Держпраці

Читайте такожРозсилка новин