Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Докладно про групи з електробезпеки електротехнологічним працівникам

Визначення необхідної групи з електробезпеки електротехнологічним працівникам:

 • Працівники, які працюють з ручним електрифікованим інструментом І-го класу (електроінструмент, у якого всі деталі, що перебувають під напругою, ізольовані і штепсельна вилка має заземлювальний контакт). Такі працівники повинні мати ІІ групу з електробезпеки.
   
 • Працівники, які працюють з ручним електрифікованим інструментом ІІ і ІІІ класу (ІІ клас — електроінструмент, у якого всі деталі, що перебувають під напругою, мають подвійну або посилену ізоляцію). Цей електроінструмент не має пристроїв для заземлення, номінальна напруга для електроінструмента класів І і ІІ має бути не більше 220 В для електроінструмента постійного струму, 380 В — для електроінструмента змін­ного струму. ІІІ клас — електроінструмент на номінальну напругу не вище 42 В, у якого ні внутрішні, ні зовнішні кола не перебувають під іншою напругою. Електроінструмент класу ІІІ призначений для живлення від безпечної наднизької напруги). Таким працівникам достатньо мати І групу з електробезпеки.
   
 • Електрозварювальники: повинні мати не нижче II групи з електробезпеки, а електрозварювальники, яким надано право самостійного підключення зварювального обладнання до електромереж. — повинні мати III групу з електробезпеки.
   
 • Електротехнологічні працівники виробничих цехів та дільниць, які здійснюють експлуатацію електротехнологічних установок, повинні мати групу з електробезпеки не нижче II.
   
 • Керівники структурних підрозділів, яким безпосередньо підпорядковані електротехнологічні працівники. Вони повинні мати групу з електробезпеки не нижчу, ніж у підлеглих працівників, і здійснювати технічне керівництво цими працівниками та контроль за їхньою роботою.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин