Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

До уваги суб’єктів господарювання, які вводять в обіг кисневі балони!

Порядок введення в обіг кисневих балонів, стосовно яких не виконані вимоги Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я

Відповідно до Переліку видів продукції, щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2016 р. № 1069, Держпраці визначено органом державного ринкового нагляду щодо рухомого обладнання, що працює під тиском.

11.12.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 9.12.2020 р. № 1215, якою внесено зміни до Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2018 р. № 536 (далі — Технічний регламент).

Відповідно до внесених змін суб’єктам господарювання дозволяється до 31 січня 2021 року введення в обіг кисневих балонів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за умов:

  • якщо вони відповідають вимогам затвердженого цією постановою Технічного регламенту;

або

  • за наявності повідомлення Державної служби з питань праці про введення в обіг кисневих балонів, стосовно яких не виконані вимоги затвердженого цією постановою Технічного регламенту, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я.

При цьому дія затвердженого цією постановою Технічного регламенту не поширюється на кисневі балони, на які Державною службою з питань праці видано зазначене повідомлення.

Для введення в обіг на підставі повідомлення Державної служби з питань праці зазначених кисневих балонів заявник подає до Державної служби з питань праці:

  • заяву із зазначенням мети введення в обіг, інформації про виробника, назви виробу, номера партії або серійного номера, обсягу партії, призначення виробу та способу дії;
  • сертифікат відповідності кисневих балонів, виданий у державі — члені Європейською Союзу згідно з відповідним актом законодавства Європейською Союзу щодо гармонізації;
  • лист-підтвердження заявника про те, що оцінка відповідності кисневих балонів вимогам Технічного регламенту не проводилася.

За результатами опрацювання поданих заявником документів Державна служба з питань праці видає йому відповідне повідомлення.

Джерело: Державна служба України з питань праціРозсилка новин