Держпраці наголошує роботодавцям у сфері ЖКГ на необхідності вжити заходів з попередження нещасних випадків під час підвищення температури повітря.
Зокрема, необхідно змістити графік робочого часу. Обмежити роботу працівників, які виконують роботи на відкритому просторі в піковий час. Збільшити технологічні перерви працівникам. Розробити графік роботи — по 30 хвилин працюють, 30 хвилин — відпочивають. Провести позаплановий інструктаж працівникам.
Посилити контроль відносно виконання газонебезпечних робіт та робіт в замкнутих просторах (люках, лазах, відстійниках тощо).
Роботи у замкнутому просторі відносять до газонебезпечних робіт, тому що під час його проведення можливе виділення в робочу зону вибухонебезпечних чи шкідливих парів, газів, інших речовин, здатних викликати вибух, загоряння в кількостях, що перевищують граничнодопустиму концентрацію.
Особливу увагу рекомендується звернути на забезпечення робітників засобами індивідуального захисту; стан каналізаційних та очисних споруд, проведення робіт в колодязях під особистим контролем керівників та спеціалістів підприємств.
Працівники, які виконують роботи у замкненому просторі мають бути забезпечені контрольно-вимірювальними приладами та сигналізаторами шкідливих та небезпечних факторів навколишнього середовища — лампами ЛБВК, газоаналізаторами, протигазами ПШ-1, ПШ-2.
Також необхідно:
Джерело: Управління Держпраці