Електричні види небезпеки можуть призвести до травм або смерті від електрошоку чи опіків, а також до того, що внаслідок несподіваного електричного удару працівник може впасти, впустити інструмент, речі, матеріали тощо.
Види електричної небезпеки
Електричні види небезпеки можуть виникнути внаслідок:
- контакту працівників із частинами, що зазвичай перебувають під напругою (прямий контакт);
- контакту працівників із частинами, що перебувають під напругою через несправність (непрямий контакт);
Способи уникнення ураження струмом в мережах напругою до 1 кВ. Дбаємо про безпеку працівників — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
- наближення працівників до частин, що перебувають під високою напругою;
- непридатності ізоляції для передбачених умов використання;
- електростатичних процесів, наприклад, контакту працівників із електрично зарядженими частинами;
- термічного випромінювання під час коротких замикань, перевантажень тощо.
Пожежна безпека на автомобільному транспорті. Які заходи має забезпечити роботодавець — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
В електроустановках понад 1000 В оперативним чи оперативно-ремонтним працівникам або під їх наглядом іншим електротехнічним працівникам дозволяється за розпорядженням проводити позапланові від’єднання й приєднання кабелю до електродвигуна, якщо вони виконуються протягом 1 години.
Їх слід проводити зі встановленням заземлень і зняттям напруги. Роботи виконують не менше двох працівників, включно з наглядачем із групою III. Під час допуску до роботи слід ужити всіх необхідних для таких робіт технічних заходів.
Читайте також: Охорона праці і промислова безпека — запорука зменшення кількості нещасних випадків та аварій на виробництві
Джерело: Управління Держпраці