Чи має право роботодавець відмовити через додаткові витрати на облаштування робочого місця для особи з інвалідністю


Чи має право роботодавець відмовити через додаткові витрати на облаштування робочого місця для особи з інвалідністю

Така відмова може розглядатися як дискримінація, якщо вона не ґрунтується на об’єктивних критеріях – кваліфікації, досвіді, стані здоров’я згідно з вимогами до конкретної посади, що встановлені законодавством. Відповідно до ст. 27 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, держави-учасниці визнають право осіб з інвалідністю на працю на рівні з іншими. Відмова у наданні розумного пристосування вважається формою дискримінації.

Згідно зі ст. 22 КЗпПзабороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника, або з інших підстав, не передбачених законом.

Читайте також: Спрощено працевлаштування ВПО та осіб з інвалідністю: що варто знати роботодавцю

На вимогу особи, якій відмовлено в прийнятті на роботу, власник або уповноважений ним орган, фізична особа, яка використовує найману працю, зобов’язані письмово повідомити про причину такої відмови, яка має відповідати ч. 1 ст. 22 КЗпП. Будь-яке пряме або непряме обмеження трудових прав при укладенні, зміні та припиненні трудового договору не допускається. Вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника можуть встановлюватися законодавством.

Роботодавці зобов’язані створювати умови для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом облаштування робочих місць з урахуванням індивідуальних програм реабілітації.

Журнал реєстрації перевірок
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для таких осіб умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ст. 18 Закону України від 21.03.1991 № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).

Джерело: Східне міжрегіональне управління Держпраці

Добірка документів з охорони праці та пожежної безпеки. Офіс

Матеріали до теми


Про можливі наслідки вчинення мобінгу для роботодавця
Вчинення керівником підприємства, установи, організації мобінгу (цькування) незалежно від форм прояву та/або невжиття заходів щодо його припинення, встановленого судовим рішенням, ...
Спрощено працевлаштування ВПО та осіб з інвалідністю: що варто знати роботодавцю
Щоб погодити з нормами Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання ...
Не варто приховувати виробничий травматизм
Щороку в агропромисловому комплексі фіксуються нещасні випадки, які залишаються поза офіційною статистикою. Прихований травматизм — це не просто порушення законодавства, ...