Безпека під час експлуатації та обслуговування ліфтів


Безпека під час експлуатації та обслуговування ліфтів

Насамперед слід дотримуватися вимог Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, адже варто усіма способами запобігати виробничому травматизму, аналізувати типові порушення.

  • Особливу увагу слід приділяти обслуговуванню приладів та пристроїв безпеки ліфтів, зважати на надійність їх спрацювання під час виникнення аварійних ситуацій, дотримуватися порядку евакуації пасажирів під час застрягання ліфту тощо.
  • Варто неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації та обслуговування ліфтів, підкреслюючи підвищений рівень відповідальності працівників при виконанні зазначених робіт.

Розроблення документів з цивільного захисту
Індивідуальний підхід • Стислі терміни виконання • Доступна ціна
0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

Нещасні випадки, пов’язані з використанням ліфтів

Нещасні випадки, пов’язані з ліфтами, трапляються рідко, що робить ліфти одним із найбезпечніших видів транспорту. Згідно з даними, щорічно в середньому в пасажирських підйомниках гине близько 15 осіб, тоді як на дорогах ця цифра сягає 30 тисяч. Це означає, що ризик аварії в ліфті приблизно в 2000 разів нижчий, ніж у громадському чи особистому транспорті.

Однак, аварії все ж трапляються. Наприклад, 15 січня 2011 року в Павлограді на Дніпропетровщині стався нещасний випадок з 6-річним хлопчиком, який притулився до дверей ліфта на третьому поверсі, що призвело до трагедії.

Ще відомий випадок, що стався у Луцьку, де молода жінка загинула через увімкнення ліфта без належного експертного висновку після капітального ремонту.

Більшість нещасних випадків відбуваються через необдумані дії людей, такі як спроби самостійно вибратися з ліфта під час його зупинки. Тому важливо дотримуватися правил безпеки: у разі поломки ліфта необхідно скористатися кнопкою виклику диспетчера і не намагатися самостійно залишити кабіну.

 

Раніше писали: Безпечна експлуатації ліфтів у багатоповерхових будівлях в умовах воєнних дій

Загалом, дотримання правил експлуатації та своєчасне технічне обслуговування ліфтів забезпечують високий рівень безпеки для пасажирів.

Випадки загибелі тварин у ліфтах є рідкісними, однак вони можуть траплятися через певні обставини. Зазвичай це трапляється через потрапляння повідців чи одягу в отвір між дверима і шахтою ліфту.

Щоб запобігти можливим трагедіям за участю тварин у ліфтах, рекомендується використовувати короткий повідець: Під час входу та виходу з ліфта тримайте тварину на короткому повідці, щоб уникнути застрягання. Стежте за тим, щоб лапи, хвіст або інші частини тіла тварини не потрапили між дверима ліфта.

Привчайте свого улюбленця спокійно заходити та виходити з ліфта, щоб уникнути раптових рухів.

Читайте також: Технічний регламент ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів: вимоги, стандарти та рекомендації для бізнесу

Джерела: Державна служба України з питань праці, SkyLift, Ліфт Портал

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


Основні причини нещасних випадків під час виконання газонебезпечних робіт
У повітрі газонебезпечних місць утримуються чи раптово з’являються токсичні гази, пари, пил такої високої концентрації, що може спричинити отруєння працівників ...