Посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Запорізькій області під час технічної консультації на одному з підприємств нагадали, що на рамі лебідки, яка застосовується для переміщення риштовань і встановлена на землі, має бути закріплений баласт щонайменше вдвічі більшої ваги, ніж тягове зусилля лебідки.
Виконання будівельних робіт. Мінімізуємо вплив ризиків — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Встановленими на землі лебідками можна підіймати вантажі на висоту не більше 25 метрів. Домкрати для підіймання вантажів слід випробовувати перед початком експлуатації, а також через кожні 12 місяців та після кожного ремонту.
Випробування проводиться статичним навантаженням, що перевищує вантажопідіймальність на 25 %. Під час випробування домкратів їх гвинти (рейки, штоки) необхідно висунути в крайнє верхнє положення, що відповідає підійманню вантажу на максимальну висоту за експлуатаційною документацією. Призначені особи мають проводити технічні огляди:
- траверсів, кліщів, захватів тощо, а також тари – щомісяця;
- стропів – кожні 10 днів;
- знімних вантажозахоплювальних пристроїв, що нечасто використовуються, – перед кожним видаванням у роботу;
- колисок для піднімання людей – щодня перед початком роботи.
Результати оглядів заносяться до спеціального журналу.
Як замовнику убезпечити себе від ризику, якщо на підприємстві будівельні роботи виконує підрядник — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»