Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Захисні плафони для світлодіодних ламп

Чи потрібні захисні плафони на нові світлодіодні лампи в приміщенні механічного цеху?
Ігор, Львівська обл.

Відповідно до п. 6.6.5 ПУЕ, для приміщень, які належать до пожежонебезпечних зон П-ІІа, використання захисних плафонів на світильниках є обов’язковим незалежно від типу лампи. Дійсно, світлодіодні лампи мають низький ступінь нагріву, але питання їх відкритого застосування у пожежонебезпечних зонах ще потребує науково-технічного обґрунтування шляхом проведення відповідних досліджень.

Додатково потрібно зазначити, що у вибухонебезпечних зонах захисні плафони світильників можуть бути частиною вибухозахисту, в такому випадку експлуатація таких світильників без плафона є неможливою.

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин