Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Забезпечення ЗІЗ продавця непродовольчих товарів

Чи передбачена для продавця в магазині непродовольчих товарів безоплатна видача спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту?

Працівники суб’єкта господарювання, які здійснюють обслуговування споживачів, можуть забезпечуватись форменим одягом (пункти 8, 9 розділу І Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Міністерства економіки України від 19 квітня 2007 р. № 104).

Правила охорони праці для об’єктів роздрібної торгівлі (НПАОП 52.0-1.01-96) не містять вимог щодо видачі спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту продавців.

Адміністрація торговельного об’єкта, в якому здійснюється продаж продовольчих товарів, зобов’язана забезпечити кожного працівника одягом, що відповідає санітарним нормам.

При цьому для зберігання верхнього одягу та особистих речей працівників обладнується окреме приміщення (п. 32 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою КМУ від 15 червня 2006 р. № 833).

Микола Федоренко,
головний державний інспектор з охорони праці
Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській обл. і м. Києві

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин