Яким повинен бути спецодяг


Яким повинен бути спецодяг

Всі сфери людської професійної діяльності вимагають дотримання визначених правил безпеки та захисту. Робочий спецодяг захищає людину від загальних промислових забруднень та механічних ушкоджень. Яким він повинен бути та яким вимогам і державним стандартам відповідати?

Категорії найбільш популярного та поширеного виду спецодягу

Робочий літній та зимовий одяг використовується: у будівництві та інжинірингу, у сервісі та логістиці, сільському та лісовому господарстві, легкій та харчовій промисловості. Відповідає Національним і Європейським Стандартам ДСТУ EN ISO 13688.

Сигнальний робочий одяг призначений для швидкої ідентифікації працівників в робочій зоні на будівничих об’єктах та при виконанні дорожніх робіт. В сферах промисловості та обслуговування, де є необхідність зробити робітника більш помітним в зоні поганої видимості. Цей одяг має яскравий «сигнальний» колір та світловідбиваючі елементи. Повинен відповідати вимогам ДСТУ EN ISO 13688 та ДСТУ EN ISO 20471.

Одяг короткочасного використання — для захисту від загальних забруднень (пилу, бруду) та від хімічних і біологічних речовин, також радіоактивного пилу, вірусів та бактерій. Такий одяг використовується: у будівництві; сільському господарстві; під час ремонтних робіт; у харчовій, легкій, важкій, автомобільній та фармацевтичній промисловості. Стандарти якості залежать від характеристик і властивостей тканини.

До недавнього часу, приділялося мало уваги естетиці та зовнішньому вигляду робочого одягу. З розвитком ринку текстилю, з’явилася величезна кількість технічних тканин зі спеціальним захисним покриттям, призначеним для виробництва спецодягу, який використовується у важких та шкідливих умовах праці.

Вимоги, за якими компанії обирають постачальника спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту:

  • зручність використання;
  • технологічність;
  • функціональність;
  • відповідність стандартам якості (ТР1 України), підтверджені сертифікатами;
  • можливість нанесення корпоративної символіки;
  • закупівля захисної амуніції у повній комплектації.

Колекція спецодягу ТМ «SIZAM» створена за останніми європейськими трендами. В основі — ідея наділення робочого одягу властивостями, запозиченими в одязі спортивного призначення. Наприклад, зимова колекція одягу ТМ «SIZAM» вироблена на основі мембранних технологій, що забезпечує відмінну теплоізоляцію та терморегуляцію в момент активних рухів, в несприятливих погодних умовах праці.

Лінійка демісезонного одягу виконана з комбінації інноваційних технологічних тканин «СОФТШЕЛЛ» (Soft Shell) і «Ріп Стоп» (RipStop), завдяки чому спецодяг має легку вагу та посилену стійкість тканини на розрив.

Літній робочий одяг та одяг для внутрішніх робіт виконаний у поєднанні еластичних і стійких до механічних пошкоджень тканин. Забезпечує свободу рухів під час активної роботи й роботи у важкодоступних місцях.

_____________
1 Технічний регламент.

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!

Матеріали до теми


Про перевірку засобів індивідуального захисту: відповідність вимогам технічного регламенту
Перевірка характеристик продукції засобів індивідуального захисту (далі — ЗІЗ) здійснюється з урахуванням вимог Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою ...
Щодо правильної експлуатації електрозахисних засобів
Засіб електрозахисний основний — це електроізолювальний засіб, ізоляція якого довгий час витримує робочу напругу електроустановки і який дозволяє працювати на ...
Засоби безпеки, що використовуються під час роботи з електроустановками
Сьогодні, коли технології продовжують розвиватися, а електроенергія стала невіддільною частиною нашого життя, питання електробезпеки є актуальним, як ніколи. Одним із ...
Основні фактори ризику під час зварювальних робіт
Зварювальні роботи належать до підвищеної небезпеки через вплив високих температур, електричного струму, випромінювання та токсичних речовин. Розгляньмо основні фактори ризику, ...