Всі сфери людської професійної діяльності вимагають дотримання визначених правил безпеки та захисту. Робочий спецодяг захищає людину від загальних промислових забруднень та механічних ушкоджень. Яким він повинен бути та яким вимогам і державним стандартам відповідати?
Категорії найбільш популярного та поширеного виду спецодягу
Робочий літній та зимовий одяг використовується: у будівництві та інжинірингу, у сервісі та логістиці, сільському та лісовому господарстві, легкій та харчовій промисловості. Відповідає Національним і Європейським Стандартам ДСТУ EN ISO 13688.
Сигнальний робочий одяг призначений для швидкої ідентифікації працівників в робочій зоні на будівничих об’єктах та при виконанні дорожніх робіт. В сферах промисловості та обслуговування, де є необхідність зробити робітника більш помітним в зоні поганої видимості. Цей одяг має яскравий «сигнальний» колір та світловідбиваючі елементи. Повинен відповідати вимогам ДСТУ EN ISO 13688 та ДСТУ EN ISO 20471.
Одяг короткочасного використання — для захисту від загальних забруднень (пилу, бруду) та від хімічних і біологічних речовин, також радіоактивного пилу, вірусів та бактерій. Такий одяг використовується: у будівництві; сільському господарстві; під час ремонтних робіт; у харчовій, легкій, важкій, автомобільній та фармацевтичній промисловості. Стандарти якості залежать від характеристик і властивостей тканини.
До недавнього часу, приділялося мало уваги естетиці та зовнішньому вигляду робочого одягу. З розвитком ринку текстилю, з’явилася величезна кількість технічних тканин зі спеціальним захисним покриттям, призначеним для виробництва спецодягу, який використовується у важких та шкідливих умовах праці.
Вимоги, за якими компанії обирають постачальника спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту:
- зручність використання;
- технологічність;
- функціональність;
- відповідність стандартам якості (ТР1 України), підтверджені сертифікатами;
- можливість нанесення корпоративної символіки;
- закупівля захисної амуніції у повній комплектації.
Колекція спецодягу ТМ «SIZAM» створена за останніми європейськими трендами. В основі — ідея наділення робочого одягу властивостями, запозиченими в одязі спортивного призначення. Наприклад, зимова колекція одягу ТМ «SIZAM» вироблена на основі мембранних технологій, що забезпечує відмінну теплоізоляцію та терморегуляцію в момент активних рухів, в несприятливих погодних умовах праці.
Лінійка демісезонного одягу виконана з комбінації інноваційних технологічних тканин «СОФТШЕЛЛ» (Soft Shell) і «Ріп Стоп» (RipStop), завдяки чому спецодяг має легку вагу та посилену стійкість тканини на розрив.
Літній робочий одяг та одяг для внутрішніх робіт виконаний у поєднанні еластичних і стійких до механічних пошкоджень тканин. Забезпечує свободу рухів під час активної роботи й роботи у важкодоступних місцях.
_____________
1 Технічний регламент.
Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!