Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Встановлення турнікетів у навчальних закладах

Адміністрація середньої школи, в якій навчається моя дитина, планує встановити на вході до будівлі школи турнікети й вимагає від батьків учнів грошей на це.
Прошу вас пояснити, чи допускається нормативними документами з пожежної безпеки встановлення турнікетів у навчальних закладах?

Валентина Добровольська,
м. Київ

Згідно з пунктом 4.2.10. Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України, «Евакуаційні проходи, виходи, коридори, тамбури і сходи не повинні заставлятися будь-якими предметами і обладнанням».
Крім того, відповідно до вимог пункту 4.2.24. тих самих Правил, у будівлях закладів, установ і організацій не допускається влаштовувати на шляхах евакуації пороги, виступи, турнікети, розсувні, підйомні двері та інші пристрої, які можуть перешкоджати евакуації людей з будівлі у випадку надзвичайної ситуації.
Цим пунктом Правил також забороняється встановлювати грати, жалюзі та подібні їм незнімні сонцезахисні, декоративні та архітектурні пристрої на вікнах приміщень, в яких перебувають учасники навчально-виховного процесу, на сходових клітках, у коридорах, холах і вестибюлях будівель.

Анатолій РОЖКОВ,
експерт з пожежної безпеки

Розсилка новин