Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

У п. 5 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» від 26 травня 2004 р. № 687 визначено, що тех

У п. 5 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» від 26 травня 2004 р. № 687 визначено, що технічний огляд або експертне обстеження устаткування проводять атестовані в установленому Держнаглядохоронпраці порядку фахівці спеціалізованої, експертної та уповноваженої організації, які безпосередньо не беруть участі в проектуванні, виготовленні, постачанні, придбанні, володінні, користуванні, монтажі, налагоджуванні, технічному обслуговуванні, ремонті, модернізації, реконструкції чи заміні цього або аналогічного устаткування.
Скажіть, будь ласка, чи має право спеціалізована організація, яка проводила експертне обстеження вантажопідйомного крана, проводити ремонтні роботи з усунення дефектів, виявлених при обстеженні цього ж крана?

Анатолій Цимбалістий

Відповідно до названої Вами постанови Держгірпромнаглядом наказом від 3 вересня 2007 р. № 195 затверджені Вимоги до спеціалізованих та експертних організацій (далі —  Вимоги).
Підпункт 2.3 цих Вимог встановлює, що якщо суб’єкт господарювання має намір проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування, а його діяльність пов’язана з проектуванням, виготовленням, постачанням, придбанням, володінням, користуванням (експлуатацією, введенням в експлуатацію), монтажем, налагоджуванням, технічним обслуговуванням, ремонтом, модернізацією, реконструкцією чи заміною устаткування, він повинен створити необхідні умови для проведення таких робіт фахівцями, які безпосередньо не беруть участі у проектуванні, виготовленні, постачанні, придбанні, володінні, користуванні, монтажі, налагоджуванні, технічному обслуговуванні, ремонті, модернізації, реконструкції чи заміні цього або аналогічного устаткування.

Отже, у Вашому випадку експертна організація, яка проводила експертне обстеження належного Вам вантажопідйомного крана, може проводити його ремонт тільки у випадку, коли він буде проводитися фахівцями, які не проводили експертного обстеження, або ж суб’єктом господарювання створено окремий підрозділ з відповідними фахівцями для виконання такої роботи, який не займається проведенням експертних обстежень.

Олександр КАЛАШНЮК,
головний технічний інспектор праці
Федерації профспілок Вінницької області

Розсилка новин