...

Оцінка стану постраждалого при наданні домедичної допомоги на виробництві


Метою надання домедичної допомоги постраждалому є врятування його життя, полегшення страждань, надання впевненості до прибуття екстреної допомоги

Всю допомогу при нещасному випадку постраждалому можна розділити на етапи так званого рятувального ланцюга. Він складається з таких ланок:
– невідкладні заходи, яких має вжити людина, що виявила потерпілого;
– надання домедичної допомоги;
– надання екстреної медичної допомоги службою 103;
– надання спеціалізованої медичної допомоги в лікарні.

При виявленні постраждалого від нещасного випадку колеги постраждалого братимуть участь у перших двох етапах рятувального ланцюга.
Невідкладними заходами будуть вже відомі з попередньої публікації (ОПіПБ № 3/2015 р.) принципи надання домедичної допомоги:
– «ЗАСПОКОЇТИСЯ!»;
– «ЗАБЕЗПЕЧИТИ ОСОБИСТУ БЕЗПЕКУ!»;
– «ОЦІНИТИ МІСЦЕ ПОДІЇ!»;
– «УСУНИТИ ФАКТОР НЕБЕЗПЕКИ!»;
– «ПОКЛИКАТИ НА ДОПОМОГУ!»;
– «ПЕРЕВІРИТИ СТАН ПОСТРАЖДАЛОГО!».

Алгоритм дій при перевірці стану постраждалого

1. Перевірка стану постраждалого включає в себе, насамперед, перевірку свідомості. Щоб оцінити стан свідомості постраждалого, необхідно спочатку, незалежно від того, в якому положенні він знаходиться (стоячи, сидячи, лежачи) на відстані кількох кроків чітко та досить голосно звернутися до нього, зі словами: «Ви мене чуєте?».
Якщо постраждалий Вам відповість, це буде означати, що він знаходиться у свідомості. Звичайно, рівень свідомості людини може бути різним, і більш чітко стан свідомості може встановити тільки фахівець з медичною освітою. Людині з без спеціальної кваліфікації буде достатньо того, що постраждалий реагує на звернення.

2. Після цього слід запропонувати постраждалому свою допомогу. Головне пам’ятати, що допомогу людині, яка перебуває в свідомості, слід надаватися лише за її згодою. Адже людина може відмовитися від нашої допомоги з якихось своїх міркувань, або ж допомога їй просто не потрібна.
Отже, постраждалого в свідомості слід спитати: «Чи потрібна Вам моя допомога?» та «Чи згодні Ви, щоб я Вам допоміг?».
Принцип надання допомоги тільки за бажанням постраждалого настільки важливий, що іноді навіть трапляються прецеденти судових позовів, коли людині без її згоди надавали медичну допомогу, якої вона не хотіла.

3. Далі, якщо Вам вдалося отримати від постраждалого згоду, важливо з’ясувати, що саме сталося з ним, що його турбує та вирішити, чим можна зарадити.
Звичайно якщо людина потребує подальшої медичної допомоги, важливо якнайшвидше викликати екстрену медичну допомогу за номером телефону 103, до приїзду якої надавати постраждалому домедичну допомогу.

Продовження читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека» № 5, 2015

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!

Придбати журнал  Свіжий номер журналу  Найближчі заходи