Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Обязано ли предприятие расследовать случай непроизводственного травматизма, если от пострадавшего не поступало заявления?

Обязано ли предприятие расследовать случай непроизводственного травматизма, если от пострадавшего не поступало заявления?
Галина Ивановна, Луганская обл.

Так, зобов’язане.

Нормативно-правовим актом щодо проведення розслідування нещасного випадку невиробничого характеру є постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру» від 22 березня 2001 р. № 270.

Згідно з положеннями ч. 2 п. 11 зазначеної постанови, рішення щодо розслідування нещасного випадку приймається керівником організації на підставі звернення потерпілого, листка непрацездатності або довідки лікувально-профілактичного закладу.

За результатами розслідування складається акт за формою НТ (невиробничий травматизм) згідно з Додатком 3 до цієї постанови.

Цей акт затверджується керівником органу (організації), який проводив розслідування.

Акти за формою НТ, які складаються за результатами розслідування нещасних випадків з особами, які працюють, зберігаються в організації разом з матеріалами розслідування протягом 45 років.

Матеріали розслідування можуть прийматися для розгляду при призначенні потерпілому від нещасного випадку невиробничого характеру страхових виплат відповідним Фондом соціального страхування.

Розслідування нещасних випадків невиробничого характеру надзвичайно важливе з огляду на те, що до цих випадків нерідко відносять випадки травмування працівника на виробництві.

Отже, наявність заяви від потерпілого для проведення розслідування нещасного випадку, який стався у невиробничій сфері, не є обов’язковою.

Анатолій СТОВБУН,
головний спеціаліст — довірений лікар відділу охорони здоров’я департаменту охорони праці Федерації професійних спілок України, кандидат мед. наук

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин